Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Ranking kart kredytowych ? najlepsze plastyki na jesienne wydatki

17 września 2010

Karta kredytowa to optymalny sposób na stały i względnie tani dostęp do dodatkowych pieniędzy. Wszystko zależy jednak od sposobu jej użytkowania. Szukasz najlepszej karty kredytowej na jesienne wydatki? Sprawdź, jaki plastyk powinieneś wybrać.

Wybór najlepszej karty kredytowej nie jest prostym zadaniem. Biorąc pod uwagę aktualną sytuację na rynku można nawet pokusić się o stwierdzenie, iż w rzeczywistości najlepsza, uniwersalna karta kredytowa nie istnieje. Jak zatem znaleźć optymalny dla siebie plastyk? Wszystko zależy od planowanego sposobu jego użytkowania.

1.Karta kredytowa jak kredyt gotówkowy
Dla osób, które z kart kredytowych korzystają sporadycznie, ale zadłużają się na znaczne kwoty najważniejszym kryterium wyboru powinna być wysokość oprocentowania. W tej sytuacji to odsetki stanowią główny koszt obsługi plastyku, znacząco przewyższając opłatę za jego wydanie.
W przypadku używania niewłaściwej z tego punktu widzenia karty kredytowej miesięczna spłata rat za zakup np. telewizora bądź sprzętu AGD może wiązać się z kosztami znacznie przewyższającymi odsetki z tytułu zaciągnięcia nawet najdroższych kredytów gotówkowych.
Planując sposób korzystania z karty pod uwagę powinniśmy wziąć także limit plastyku, który nieodłącznie związany jest z jego opłatą za wydanie. Generalnie wraz ze wzrostem opłaty zwiększany jest limit karty, ale maleje jej oprocentowanie. We własnym zakresie należy zatem przekalkulować, jakie parametry zminimalizują całkowite koszty korzystania z danego produktu.

Pamiętajmy jednak, że karta kredytowa jako źródło gotówki to poważne obciążenie dla budżetu domowego. Jeśli wykorzystujemy kartę tylko do płatności bezgotówkowych, to koszty takiego kredytu mogą być minimalne. W momencie, kiedy wypłacimy z niej gotówkę bank naliczy od razu prowizję oraz odsetki do wypłaconej kwoty (w tym momencie zasada okresu bezodsetkowego nie ma zastosowania).

Poniżej przedstawiamy ranking najlepszych kart kredytowych dla ?modelowego? klienta korzystającego z plastyku w przedstawiony powyżej sposób. Przy sporządzaniu zestawienia w pierwszej kolejności pod uwagę wzięto oprocentowanie karty. Drugim kryterium ? przy założonym limicie na poziomie 10 tys. zł ? była opłata za wydanie.

2. Karta kredytowa ? sposób na regularne płatności
Drugą modelową formą używania karty kredytowej jest jej użytkowanie w sposób zbliżony do korzystania z oszczędności zdeponowanych na koncie osobistym. Regularne płatności codziennych rachunków przy użyciu karty kredytowej mogą zwiększyć zysk z posiadanych oszczędności.

Automatyczne przelewanie miesięcznego wynagrodzenia np. na konto oszczędnościowe, przy jednoczesnym posługiwaniu się kartą kredytową w obsłudze bieżących płatności może zniwelować koszty związane z obsługą karty. Co więcej, takie rozwiązanie daje dostęp do kredytu bankowego na posiadanej karcie.

Jeżeli coraz popularniejszych plastyków masz zamiar używać właśnie w ten sposób, pod uwagę powinieneś wziąć przede wszystkim dwa parametry karty kredytowej ? opłatę za wydanie oraz długość okresu bezodsetkowego. Pierwszy z nich gwarantuje relatywnie niskie koszty korzystania z karty, drugi natomiast określa okres, w jakim jesteśmy zmuszeni spłacić zadłużenie bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z oprocentowaniem karty.

Poniżej przedstawiamy ranking najlepszych plastyków danego rodzaju. Pierwsze z kryteriów wyboru to opłata za wydanie karty. Drugim z nich jest natomiast długość okresu bezodsetkowego.

Podsumowując, powyższe zestawienia wyraźnie pokazują, że nie istnieje najlepsza, optymalna dla każdego karta kredytowa. W zależności od sposobu korzystania z plastyku pod uwagę należy brać różne parametry danego produktu. Niemniej jednak, bez względu na zasady użytkowania karty zawsze warto posiadać dodatkowe źródło finansowania.

logo_comperiaautor:
Michał Kwiatkowski
Analityk
www.Comperia.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: , ,

Podobne artykuły :