Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Ranking ?Tandem Zysków”

10 czerwca 2010

Serwis finansosfera.pl opracował nowy ranking pod nazwą ?tandem zysków?. Jest to połączenie rachunku osobistego z dostępnym do niego kontem oszczędnościowym, gdzie wypracowywane zyski pokrywają wysokość opłat związanych z co miesięcznymi kosztami użytkowania konta osobistego.


Jako główne kryterium przyjęliśmy, konieczność posiadania oszczędności w wysokości 10 tysięcy PLN, które zostaną ulokowane na koncie oszczędnościowym na okres co najmniej jednego miesiąca. Idąc dalej, uwzględniliśmy również wszelkie profity, jakie oferują banki w zamian za spełnienie pewnych wymogów umownych, chodzi tu o obniżenie opłaty za formę aktywności, jaką posiadacz konta się charakteryzuje. Tutaj głównymi wskaźnikami było ;

– średni miesięczny wpływ na konto z tytułu wynagrodzenia/świadczenia nie mniejszy niż 2000 PLN miesięcznie
– nie mniej niż 5 transakcji płatniczych dokonanych kartą, lub wysokość tych transakcji nie mniejszą niż 300 PLN miesięcznie

Bazę pierwotną zestawienia stanowił zysk wypracowany w ciągu miesiąca na koncie oszczędnościowym od sumy 10 tys. PLN. Od tej kwoty odjęliśmy koszty związane z użytkowaniem konta, na które złożyło się wykonanie 5 przelewów drogą elektroniczną, miesięczny koszt użytkowania karty płatniczej i oczywiście miesięcznej opłaty z tytułu prowadzenia rachunku. Wszystko to średni miesięczny koszt z jakim mamy do czynienia przy codziennym użytkowaniu konta osobistego, dokonując płatności rachunków domowych i korzystając z transakcji w sklepach za pomocą karty płatniczej.

Zwycięzcą naszego rankingu okazał się tandem złożony z rachunku mocnooszczędzającego i rachunku gotówkowego oferowanego przez POLBANK. 5,5 % na kocie oszczędnościowym z dzienną kapitalizacją odsetek i zerowe koszty związane z obsługą rachunku i przelewami Internetowymi dają użytkownikowi zysk rzędu ponad 45 złotych w skali miesiąca. Drugie miejsce pod względem dochodowości zajęło Meritumkonto zarabiające MERITUM BANKU, które jest rachunkiem osobistym, ale nosi wszelkie znamiona rachunku oszczędnościowego ze swoim wysokim oprocentowaniem 5,5% w skali roku, przy jednoczesnym braku opłat za podstawowe funkcjonalności konta osobistego. Trzecia pozycja zestawienia należy do EUROBANKU. Serwowany przez nich Rachunek oszczędnościowy z kontem online, charakteryzuje się jedną opłatą w wysokości 0,95 zł za użytkowanie karty i przynosi podobne
zyski co wyżej wymienione oferty konkurencyjne. Na wyróżnienie zasługują jeszcze oferty ; Banku Pocztowego, Toyota Banku jak również BPH i Allianz Banku.

<<< powiększ tabelę po lewej:
Tworząc ranking mieliśmy na celu pokazanie oszczędności, a wręcz nawet zyski jakie można osiągnąć dobrze wybierając ofertę z pośród kilkudziesięciu propozycji dostępnych w chwili obecnej na rynku.
Właściwy wybór tzw. tandemu zysków gwarantuje stały dostęp do oszczędności w jednym miejscu, jak również instrumentu płatniczego. To idealne narzędzie zarządzające naszymi finansami osobistymi.

Raport sporządzony przez redakcję
serwisu www.finansosfera.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: , , ,

Podobne artykuły :