Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Pożyczka pod zastaw polisy

3 września 2007

W jaki sposób można wykorzystać posiadaną polisę na życie, aby otrzymać pożyczkę? Ile jest tych sposobów? Poznaj podstawowe zasady, jakie rządzą pożyczkami pod zastaw polisy. Pamiętaj, że w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym szczegóły mogą wyglądać inaczej, jednak przedstawione tu podstawy są takie same.


Pożyczka (kredyt) w banku

Możesz wykorzystać polisę na życie dla zabezpieczenia kredytu w wypadku śmierci kredytobiorcy. Wysokość sumy ubezpieczenia nie stanowi zastawu kredytu, lecz jest traktowana jako dodatkowe zabezpieczenie spłaty kredytu na wypadek śmierci kredytobiorcy. Wysokość kredytu, oprocentowania, termin spłat zależy wyłącznie od indywidualnych ustaleń pomiędzy właścicielem polisy i bankiem, w którym będzie pobrany kredyt. W celu przeniesienia praw do polisy na bank klient musi przedstawić umowę pomiędzy właścicielem polisy, a bankiem w celu jej potwierdzenia w biurze towarzystwa. Dodatkowo powinien być złożony komplet dokumentów dotyczący prośby o przeniesienie prawa do świadczeń wraz z prośbą o zmianę uposażonego. Więcej na ten temat znajdziecie Państwo w artykule Zabezpiecz swój kredyt polisą.

Pożyczka w towarzystwie ubezpieczeniowym
W towarzystwie ubezpieczeniowym można uzyskać pożyczkę, ale UWAGA!! tylko do wartości gotówkowej polisy na koniec poprzedniego roku ubezpieczenia. Spłata pożyczki w różnych towarzystwach wygląda inaczej.

W niektórych w przypadku opóźnień w spłacie pożyczki pod zastaw polisy lub zaniechania spłaty należności pobierane są z kwoty zastawu do wyczerpania wartości polisy, skutkujące jej likwidacją.

W niektórych zakładach ubezpieczeń kapitał podstawowy wynikający z przyznanej pożyczki może być spłacany do końca trwania umowy ubezpieczenia. Forma dokonywania wpłat jest dowolna. Można dokonać wpłaty jednorazowo wraz z należnymi odsetkami, można też dokonywać wpłat w ratach w wysokości dowolnie ustalonej przez klienta.

Wymagane dokumenty
W celu uzyskania pożyczki z polisy ubezpieczenia na życie należy wypełnić stosowny wniosek. Wymagany formularz można uzyskać kontaktując się z agentem ubezpieczeniowym lub najbliższym przedstawicielstwem Twojego towarzystwa ubezpieczeniowego. Towarzystwo rozpatrzy Twój wniosek, a po przyznaniu Ci pożyczki przeleje ją na wskazane przez Ciebie konto bankowe.

ubezpieczeniaonline.plAutorem jest Pani Alicja Szakiel
Tekst pochodzi z Portalu www.ubezpieczeniaonline.pl
Serdecznie dziękuję za jego udostępnienie.

Powrót na górę strony >>> kliknij

Przejdź do spisu treści ponad 1000 porad finansowych zawartych na portalu ,

Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Tagi: ,

Podobne artykuły :