Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Na lokacie maksymalnie zarobimy 5,67%

13 kwietnia 2010

Marzec i pierwsze dni kwietnia nie przyniosły istotnych zmian na rynku lokat bankowych. Stawki oprocentowania nadal spadają, ale obniżki nie są duże. Aktualnie najwyższe oprocentowanie netto (z uwzględnieniem podatku) dla depozytu o wartości 10 tysięcy zł to 5,67%.

Uzyskamy takie w czterech bankach. W Banku Pocztowym i FM Banku na lokatach 24-miesięcznych, których oprocentowanie brutto to równe 7,0%. Noble Bank oferuje 12-miesięczną Lokatę Optymalizator na 5,67%, ale że depozyt kapitalizowany jest codziennie, to oprocentowanie brutto równa się oprocentowaniu netto. Co więcej, procent składany podnosi nam realną stawkę do 5,75%.

Najatrakcyjniej wygląda konto oszczędnościowe Kredyt Banku o nazwie Konto Lokata Swobodna. Oferuje ono 5,67%, codzienną kapitalizację odsetek (znów oprocentowanie brutto równa się oprocentowaniu netto) oraz swobodę w dysponowaniu depozytem. W każdej chwili możemy go wypłacić bez utraty odsetek. Jest jednak jedno ?ale? ? by otworzyć konto oszczędnościowe musimy posiadać w Kredyt Banku standardowy rachunek bieżący. A ten w najtańszej opcji kosztuje 6,99 zł miesięcznie.

Wydarzeniem miesiąca był debiut FM Banku. Nowy gracz agresywnie wszedł na rynek oferując 3-, 6- i 12-miesięczne depozyty, wszystkie na 5,72%. Do tego codzienna kapitalizacja odsetek, a więc brak podatku Belki. Niestety po niecałych dwóch tygodniach nowicjusz mocno spuścił z tonu, obniżając oprocentowanie wspomnianych depozytów do poziomu: 4%, 4% oraz 5%.

Zestawienie aktualnie najlepszych lokat, dostępnych dla 10 tys. złotych, przedstawiają poniższe tabele.


logo_oprocentowanielokatGrzegorz Krajewski
autor jest redaktorem serwisu
www.OprocentowanieLokat.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: , , , ,

Podobne artykuły :