Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Lokaty bankowe – Na co zwracać uwagę przy wyborze lokaty?

26 listopada 2015

Lokaty bankowe są dość popularnym instrumentem finansowym, który pozwala na oszczędzanie pieniędzy na dowolnie wybrany cel. Jednak wielu ludzi decydujących się na założenie lokat wciąż nie wie, na co zwracać uwagę podczas ostatecznego wyboru. Co warto wiedzieć o lokatach, zanim wybierzemy tę właściwą?

Porównanie lokat pod względem korzyści

Jeśli poszukujemy właściwej lokaty, z której będziemy mogli korzystać przez długi czas i która pomoże nam osiągnąć najkorzystniejszy zysk. Niektórzy ten zysk traktują jako dodatkową możliwość zaoszczędzenia pieniędzy, dlatego są to stałe środki na koncie i wielu klientów nigdy nie decyduje się na ich wypłacenie. Większość lokat bankowych łączy wspólny cel – pomagają inwestować, a zarazem osiągnąć dodatkowe korzyści w postaci zysku.

Na co zwracać uwagę wybierając właściwą lokatę bankową dla siebie? W pierwszej kolejności poszukiwania odpowiedniej lokaty bankowej powinny zacząć się od porównania oprocentowania, sposób w jaki naliczane są odsetki, ponieważ to od nich zależy nasz realny zysk i kwestia kapitalizacji. Jeśli dokonamy wcześniej odpowiedniego porównania lokat bankowych pod tym względem, wtedy będziemy wiedzieli jaki dochód otrzymamy. Niektóre banki wymagają wkładu własnego na poczet lokaty bankowej, dlatego powinniśmy skupić się na dokładnym porównaniu, jeśli chcemy uniknąć dodatkowych kosztów związanych z założeniem pierwszej lokaty bankowej.

wybor_lokat_santanderNajlepszymi lokatami bankowymi są te, których oprocentowanie wynosi 5 %, ponieważ to gwarancja, że zamrożone środki na lokacie będą miały taką samą wartość pod wpływem czasu jak w momencie, gdy je wpłacimy. Takie oprocentowanie sprawia, że nie musimy obawiać się o utratę wartości pieniędzy na lokacie.

Jak korzystnie wybrać najlepszą lokatę?

Po zakończonym porównaniu ofert lokat bankowych w wielu instytucjach warto pamiętać, że nie musimy otwierać konta osobistego w banku, aby otrzymać korzystną lokatę. Jeśli nie posiadamy żadnych kredytów i chcemy przechować na lokacie bankowej sporą część pieniędzy to możemy liczyć na otrzymanie większych odsetek. Przy staraniu się o założenie lokaty bankowej warto pamiętać też o zapoznaniu się z ewentualnymi skutkami zerwania takiej lokaty wcześniej niż wymaga tego bank. Aby wybrać najlepszą ofertę lokaty dla siebie warto również wziąć pod uwagę takie kwestie jak: wsparcie pełnomocnika, możliwość wypłacenia pieniędzy z lokaty przed terminem jej zakończenia, kwota minimalna i zniżki przy większych wpłatach.

Sprawdź także: https://www.santanderconsumer.pl/lokaty/

Tagi: , , ,

Podobne artykuły :