Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Lipcowy ranking kont oszczędnościowych

7 lipca 2010

Mimo, iż miesiąc lipiec to okres wzmożonych wyjazdów wakacyjnych, serwis finansosfera.pl postanowił jak co miesiąc wygenerować ranking najlepszych kont oszczędnościowych.
Nawet podczas urlopu, samopoczucie może być dużo lepsze ze świadomością, iż nasze oszczędności pracują na dobrze oprocentowanym rachunku. Niestety po ostatnim posiedzeniu RPP i pozostawieniu stóp procentowych na nie zmienionym poziomie nie mamy dobrych informacji dla wszystkich korzystających z tego rodzaju pomnażania oszczędności.


Tak jak w minionym miesiącu zwycięzcą naszego rankingu został rachunek Mocno Oszczędzający oferowany przez POLBANK, który w przeciwieństwie do konkurencji, jako jedyny nie obniżył oprocentowania oferowanego produktu, pozostawiając je na poziomie 5,5% w skali roku. Dodatkowym atutem tego konta jest oczywiście dzienna kapitalizacja odsetek, która przy tej wysokości inwestycji, pozwala na uniknięcie 19% tzw. ?podatku Belki?.

Na drugim miejscu znalazł się nowy gracz, który bardzo poważnie postanowił zaistnieć w segmencie oferty rachunków oszczędnościowych, to Meritum Bank, który oddał nam w ubiegłym miesiącu do dyspozycji MeritumKonto Silnie Zarabiające. Oprocentowanie 4,5 % w skali roku z dziennym naliczaniem odsetek pozwala na uzyskanie zysku w wysokości 37,50 zł. Na trzecim miejscu uplasowało się konto Lokata Swobodna Kredyt Banku z oprocentowaniem 4,3 % w skali roku. Na uwagę zasługują jeszcze oferty Eurobanku (4,25 %), który ostatnio obniżył stawki oprocentowania swojej oferty depozytowej, nowe Konto Sezam Oszczędzam Plus Banku BPH z oprocentowaniem 4,2% oraz nową ofertę Deutsche Banku z db Kontem Oszczędnościowym 24H i oprocentowaniem rzędu 4,09 %.

Porównując zestawienie z ubiegłego miesiąca, łatwo można zauważyć, iż już 6 z 10 przedstawionych ofert charakteryzuje się dzienną kapitalizacją odsetek, co tylko potwierdza wzrastające zainteresowanie tego typu oszczędzaniem.

opracowanie serwis
www.finansosfera.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: , , , , ,

Podobne artykuły :