Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Kwietniowy TOP Kont Oszczędnościowych

9 kwietnia 2010

Od razu po świętach publikujemy najnowsze zestawienie kont oszczędnościowych przygotowane przez serwis finansosfera.pl. Aby ustalić jednakowe cechy porównania rachunków przyjęliśmy wspólne kryterium, jakim było ulokowanie kwoty 10 tysięcy złotych na okres jednego miesiąca. Kolejność miejsc to zysk po opodatkowaniu jaki został po zakończeniu inwestycji.

Po raz kolejny możemy się przekonać o wyższości produktów skonstruowanych na zasadzie codziennej kapitalizacji odsetek. Cztery pierwsze miejsca to właśnie rachunki pozwalające na uniknięcie tzw. Podatku Belki, dzięki temu, iż odsetki od zysku są rozliczane codziennie.

Tym razem stwierdziliśmy i przyznaliśmy pierwsze miejsca dwóm rachunkom, które charakteryzują się identycznymi warunkami. 5% w skali roku z codzienną kapitalizacją odsetek pozwalają na dzień dzisiejszy uzyskać największy zwrot z ulokowanych środków. Najlepsze warunki zatem do osiągnięcia najwyższy zysków z kwoty 10 tys. PLN przyniosą nam : ?Konto Swobodna Lokata? znajdujące się w ofercie Kredyt Banku jak również ?Rachunek Mocno Oszczędzający? oferowany przez POLBANK. Na trzecim miejscu znalazł się ?Rachunek Oszczędnościowy? EuroBanku z oprocentowaniem 4,55% w skali roku i dzienną kapitalizacja odsetek, a czwarte miejsce należy do ?Rachunku Sezam Oszczędzam? Banku BPH ( 4,2 % w stosunku rocznym ). Wszystkie wymienione rachunki oszczędnościowe charakteryzują się codzienną kapitalizacją odsetek i to jest główna cecha ich przewagi nad konkurencją. Aby odzwierciedlić różnicę wystarczy zauważyć, iż ?Konto Oszczędnościowe? Toyota Banku (5,2%) zajmujące 5 miejsce w zestawieniu, lub ?Superoszczędnościowe Konto? Citi Banku ( 5,05%), szóste miejsce w rankingu, dają niższy zysk niż 4,2% ?Rachunku Sezam Oszczędzam? z dzienną kapitalizacją odsetek.

Wybierając zatem rachunek, warto spojrzeć na sam sposób naliczania odsetek od zysków, a nie tylko na cyfrę widniejącą przy znaczku ?%?. Należy również pamiętać, iż wszystkie konta oszczędnościowe cechuje zmienne oprocentowanie, które bank może zmienić w każdej chwili wprowadzając jako obowiązującą nową tabelę oprocentowania i od tego momentu wszystkie środki jakie mamy zdeponowane na danym rachunku będą podlegały nowym stawkom. W chwili obecnej, przy utrzymywaniu stałych stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej, oprocentowanie produktów depozytowych nieznacznie cały czas spada w dół.

www.Finansosfera.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: , ,

Podobne artykuły :