Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Kredyt konsolidacyjny czy jest opłacalny?

24 listopada 2010

Kredyt konsolidacyjny z założenia ma obniżyć nam koszty naszego zadłużenia. Jednak nie zawsze jest on opłacalny. Kiedy opłaca się konsolidować zadłużenie? Które kredyty konsolidacyjne są najbardziej korzystne? Czego możemy się spodziewać, składając wniosek o kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny łączy kilka kredytów w jeden i ? zazwyczaj ? ma niższą ratę niż suma rat naszych wszystkich dotychczasowych kredytów. Powinien też być niżej oprocentowany od łącznie zliczonych oprocentowań kredytów. Pozwala również na wydłużenie czasu spłaty naszych zobowiązań (a w tym wypadku już jednego ? kredytu konsolidacyjnego).

Znamy już podstawowe zalety konsolidacji, jakie są zatem jej wady? Przede wszystkim, wydłużenie okresu spłaty spowoduje wzrost odsetek do spłacenia, więc mimo niższych rat koszt kredytu będzie ostatecznie większy. Co więcej, czego dowiemy się z dalszej części, nie mając hipoteki pod zabezpieczenie kredytu może się nam to niezbyt opłacać.

Jakie są rodzaje kredytów konsolidacyjnych?

Kredyty konsolidacyjne można podzielić na dwa rodzaje ? zabezpieczane hipoteką i niezabezpieczone. W pierwszym przypadku oprocentowanie znacząco spada ? nawet do kilku procent oprocentowania rzeczywistego. Jednak jeśli nie zabezpieczamy takiego kredytu hipoteką, oprocentowanie będzie zbliżone do ceny kredytu gotówkowego ? czyli kilkanaście procent.

Więcej przeczytasz tutaj:

autor:
Marcin Cieszyński
porównywarka finansowa
www.TotalMoney.pl

Tagi: ,

Podobne artykuły :