Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Koniec lokat antybelkowych ? gdzie szukać zysków?

3 kwietnia 2012

W obliczu zmian w prawie podatkowym, już niebawem tzw. lokaty ?antybelkowe? przestaną być tak opłacalne dla inwestorów, jak dotychczas. Atrakcyjną alternatywą mogą być fundusze pieniężne oferowane przez Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych.

Do końca marca bieżącego roku wejdzie w życie ustawa zmieniająca zasady zaokrągleń określone w  ordynacji podatkowej. Usunie ona lukę w prawie, która poprzez lokaty bankowe z dzienną kapitalizacją odsetek umożliwiała uniknięcie 19-proc. podatku od zysków kapitałowych.

Wobec powyższego faktu wiele osób zastanawia się, jak zainwestować oszczędności, aby osiągnąć porównywalny zysk, nie ponosząc przy tym większego ryzyka inwestycyjnego. Rozwiązaniem może być fundusz pieniężny, który w przeciwieństwie do lokaty pozwala na dokonywanie wpłat i wypłat w dowolnym momencie, bez utraty wypracowanych odsetek. Przystąpienie do funduszu ma jeszcze jedną, niezwykle istotną zaletę ? nie niesie za sobą konieczności określenia minimalnego czasu inwestycji.

Jak wybrać?
Wybierając konkretny fundusz pieniężny, powinno się zwrócić uwagę na kilka czynników.

Po pierwsze warto przeanalizować jego historyczne wyniki zarówno w krótszym, jaki dłuższym okresie czasu. Godne polecenia są szczególnie te fundusze, które regularnie przynosiły zyski, a w szczególności takie, których wycena stabilnie rosła (inwestycja nie przynosiła strat).

Po drugie, warto sprawdzić, jak czy nie miała miejsca zbyt częsta rotacja wśród zarządzających danym funduszem. To ważne, bo im większa stabilność, tym większe prawdopodobieństwo równie efektywnego zarządzania w przyszłości.

Istotną wskazówką mogą być również ratingi przygotowywanie i regularnie aktualizowane przez niezależne instytuty badawcze, np. Analizy Online. Przy ich tworzeniu brane są pod uwagę zarówno elementy ilościowe (zysk, powtarzalność wyników, ryzyko, koszty), jak i jakościowe ? kadra zarządzających funduszami czy organizacja procesu inwestycyjnego. Warto zwrócić szczególną uwagę na te rozwiązania, które otrzymały
4 (np. UniKorona Pieniężny) lub 5 gwiazdek (np. UniWIBID) ? czyli najwyższą ocenę.

UniLokata ? zysk bez utraty odsetek
Fundusze pieniężne charakteryzujące się powtarzalnymi, atrakcyjnymi stopami zwrotu, a ponadto zarządzane przez stabilny zespół zarządzających posiada w swojej ofercie Union Investment TFI.

Jednym z takich rozwiązań może być subfundusz UniLokata, który wyróżnia m.in. atrakcyjny zysk niezależny od zawirowań na rynkach kapitałowych ? ze względu na fakt, że polityka inwestycyjna tego subfunduszu jest nastawiona na zapewnienie możliwie wysokiego bezpieczeństwa inwestycji poprzez liniową, rosnącą z dnia na dzień wycenę ? oraz swoboda dysponowania ulokowanym kapitałem.

Dotychczas liniowa wycena, która jest cechą charakterystyczną subfunduszu UniWIBID, była dostępna jedynie dla klientów zamożnych oraz przedsiębiorstw. Teraz stabilną, rosnącą z dnia na dzień wartością jednostki uczestnictwa mogą się cieszyć również inwestorzy indywidualni ? mówi Małgorzata Góra, prezes zarządu Union Investment TFI.

Inne zalety subfunduszu UniLokata to:
- dowolny czas  trwania inwestycji,
- możliwość dokonywania wpłat i wypłat każdego dnia roboczego bez utraty wypracowanych odsetek,
- możliwość składania zleceń w placówce bankowej oraz przez Internet,
- minimalna pierwsza, a także każda kolejna wpłata to jedynie 100 zł.

Gdzie kupić?
Jednostki uczestnictwa subfunduszu UniLokata można nabyć w bankach (Alior Bank, DNB Nord, Deutsche Bank, DZ Bank, BNP Paribas), biurach maklerskich (DNB Nord, BRE Wealth Management, CDM PEKAO S.A., DM TRIGON), poprzez firmę F-Trust, w siedzibie Union Investment TFI oraz przez Internet. Więcej informacji na temat subfunduszu UniLokata na stronie www.przynosimyzyski.pl

źródło:
Union Investment Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A
www.union-investment.pl

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: , , , ,

Podobne artykuły :