Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Kilka pomysłów na zaoszczędzenie 200 złotych miesięcznie

22 listopada 2014

Oszczędzanie pieniędzy jest kwestią dosyć problematyczną dla wielu osób. Sam miewam z tym czasem problemy. Jest naturalną rzeczą, że człowiek po prostu lubi wydawać pieniądze i chciałby w wielu sytuacjach poprawić sobie nastrój kupując produkty. Z jednej strony wydawanie pieniędzy wpływa pozytywnie na rozwój gospodarczy.

finansepolaka_blogZaś z drugiej strony jest to negatywne zwłaszcza ze względu na to, że ludzie tracą swoje pieniądze, które mogliby zainwestować w jakikolwiek sposób. Nie trzeba od razu inwestować swoich pieniędzy na giełdzie, czy umieszczać ich na lokatach ponieważ istnieje wiele różnych i do tego bardzo ciekawych sposobów gospodarowania pieniędzmi, które mogą wpłynąć bardzo pozytywnie na rozwój człowieka. Zaoszczędzone pieniądze można wydać na kursy językowe, książki naukowe, czy wiele innych rzeczy, które wspomoże ludzki samorozwój. Można nabyć sobie rower, dzięki któremu będzie można wspomóc swoją kondycję. Nie myślcie o oszczędzaniu jako o czymś co nie sprawi Wam żadnej radości, a jedyne co z tego będzie mieć to pieniądze, które w razie nagłej sytuacji będzie można wydać. Popatrzcie na kwestię oszczędzania o wiele bardziej kreatywnie, a zobaczycie, że można tutaj naprawdę wiele ugrać. Dlatego zaoszczędzone pieniądze, nie muszą być wcale pieniędzmi martwymi, których nie będzie można ruszyć. Dla tych, którzy się przekonali do oszczędzania, a jeszcze nie wiedzą jak się do tego zabrać mam kilka porad.

1. Rób zakupy z głową

Pewnie wielu z Was już doskonale wie o tym, że wszelkiego rodzaju zakupy powinno się robić z głową. Każda osoba, która wybiera się na zakupy na wstępie powinna wiedzieć o tym, że powinno się je dobrze zaplanować. Za nim udasz się do jakiegokolwiek sklepu przygotuj sobie listę z zakupami, która pomoże Ci wykonać powierzone przez siebie zadanie. Na liście wypisz tylko naprawdę niezbędne produkty, które możesz porównać nawet nie wychodząc z domu. W internecie istnieje wiele porównywarek cenowych, które mogą Ci się naprawdę spodobać. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej strategii i wcześniejszym przygotowaniu się do wszelkiego rodzaju zakupów. Będziesz mógł podjąć jak najbardziej racjonalną decyzją związaną z twoimi wydatkami. Kupuj tylko niezbędne produkty i szukaj jak najtańszych alternatyw. Kupując wiele produktów szukaj tańszych zamienników. Postaraj się zrezygnować z wielu niezdrowych produktów. Wybieraj zdrowsze zamienniki, które mogą okazać się w wielu przypadkach tańsze. Nie koniecznie chodzi tutaj o produkty organiczne, czy ekologiczne, które w wielu przypadkach kosztują bardzo dużo pieniędzy. Zamiast kupować coca colę, w cenie 6 złoty za litr, lepiej abyś kupił sobie wodę, która wspomoże Twój układ trawienny i dzięki czemu Twój organizm będzie sprawnie funkcjonował.

2. Zmniejsz swoje zbędne wydatki

Wiele osób nadmiernie wydaje swoje pieniądze w całkowicie bezsensowny sposób. Nie chodzi tutaj o dosłownie ich wydawanie, chociażby na zakupach. W większości przypadków bezsensowne wydatki biorą się z tego, że w sposób całkowicie nieefektywny korzystamy z energii w domu. Wiele osób marnuje prąd, wodę, gaz. Nawet nie zdając sobie z tego specjalnie sprawy. Od tak po prostu wydają nadmiar pieniędzy. Ponieważ mają złe nawyki. Często jest tak, że gdy ktoś ogląda telewizję to jednocześnie korzysta z komputera, albo gdy robi pranie to nie korzysta z trybu energooszczędnego.

W wielu przypadkach pranie, czy zmywanie naczyń jest wykonywane w bardzo zły sposób. Podczas ręcznego zmywania naczyń wiele osób traci zdecydowanie za dużo wody. Jest to bardzo szkodliwe dla budżetu domowego. Ponieważ zamiast raz ją nalać to ona ciągle leci. Tak samo jest w przypadku mycia zębów. Prawda jest taka, że podczas ich szorowania wody używa się kilka razy i wcale nie potrzeba jej wiele. Jednak większość osób odkręca kran i szczotkuje swoje zęby, zaś w tle leci woda. Jeżeli zależy Wam na zaoszczędzeniu pieniędzy warto również pomyśleć o tym, żeby przerzucić się na korzystanie z drugiej taryfy. Idealnie się ona sprawuje gdy robicie pranie, czy używacie ze zmywarki. Można takie urządzenia włączyć na noc i w pewnym momencie same się one wyłączą. Zaś rano przed pracą wyjmie się pranie. Dodatkowo wiedzcie, żeby zawsze wyłączać światło, gdy wychodzicie z pokoju, a telewizor i komputer nie przestawiać na tryb czuwania, tylko normalnie je wyłączyć.

3. Zainwestuj w energooszczędny sprzęt

Jeżeli aktualnie jesteś przed remontem, albo po prostu masz zamiar w przyszłości kupić nowy sprzęt RTV i AGD. To musisz wiedzieć, że w takiej sytuacji najlepszym wyjściem byłby zakup sprzętu energooszczędnego ponieważ wiele tego typu produktów może pomóc Ci w zaoszczędzeniu sporej sumy pieniędzy. Dzięki czemu nie będziesz musiał ograniczać z ich korzystania, a przy tym zaoszczędzisz pieniądze. Sprzęt energooszczędny ma to do siebie, że jest bardzo przydatny dla wszelkich osób, dla których liczy się każda mała sumka. Pamiętaj, że im więcej sprzętów, które marnują energię tym znacznie lepiej dla Twoich finansów.

Autor artykułu
Artykuł przygotował Michał Polaczko z bloga finansepolaka.pl, który porusza tematy finansowe Polaków.

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,

Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl

Tagi: ,

Podobne artykuły :