Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Karta przedpłacona dla dziecka na ferie

6 stycznia 2012

Po przerwie świątecznej dzieci już nie mogą się doczekać ferii zimowych. Tymczasem rodzice , którzy wysyłają swoje pociechy na zimowy obóz już zaczynają się martwić. Expander radzi, że aby spać spokojniej warto wyposażyć dziecko nie tylko w ciepłe ubranie, ale także pieniądze w postaci karty przedpłaconej. Kosztuje ona zaledwie 15-25 zł, a może być bardzo użyteczna.

Na obozach zimowych dzieci mają zapewnioną opiekę, jedzenie i ubezpieczenie. Nie ma więc potrzeby dawać im zbyt wiele pieniędzy w gotówce. Duża kwota mogłaby jedynie spowodować, że ktoś je okradnie lubże zostaną roztrwonione. Lepszym rozwiązaniem jest dać dziecku tyle pieniędzy ile rzeczywiście potrzebuje, a na wszelki wypadek także kartę przedpłaconą.

Karta przedpłacona nie jest powiązana z rachunkiem. Nie jest to tez karta kredytowa. Zasada jej działania jest podobna do telefonu na kartę (pre-paid). Z karty przedpłaconej można wypłacić pieniądze, które wcześniej zostały na nią wpłacone. W rezultacie w czasie gdy dziecko wyjeżdża karta może ona być pusta lub znajdować się na niej niewielka kwota. Jednak w razie potrzeby saldo można szybko uzupełnić o dodatkowe środki. Można też od razu wpłacić większą kwotę, ale regulować poziom wydatków dziecka poprzez ustanowienie na niej odpowiednich limitów.

Kartę przedpłaconą klienci indywidualni mogą obecnie kupić w trzech bankach – BNP Paribas, BZ WBK i ING Bank Śląski. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nabył ją rodzić i przekazał dziecku. Można ja jednak przekazać nie tylko dziecku, ale dowolnej osobie. np. jako prezent. Właścicielem karty staje się bowiem nie ten, kto ją kupił, a ten kto się na niej podpisze.

Karty przedpłacone nie są drogie. Za wydanie należy zapłacić od 15 zł (ING BŚ) do 25 zł (BNP Paribas). Nie ma natomiast opłaty comiesięcznej za użytkowanie. Dodatkowym kosztem mogą być natomiast opłaty za dokonanie wypłaty gotówki z bankomatu. Sięgają one nawet 10 zł w przypadku wypłat dokonywanych za granicą. Podejmując decyzje o wyborze danej karty warto więc uwzględnić nie tylko koszt wydania, ale także późniejszego korzystania.

Jarosław Sadowski
Analityk firmy Expander
www.expander.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: , ,

Podobne artykuły :