Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Jak wybrać najkorzystniejsze oferty lokat bankowych?

22 stycznia 2013

Przy wyborze lokaty na pewno każdy z nas chciałby aby była ona najlepsza i najbardziej korzystna. W końcu lokaty zakładamy przecież po to, aby pomnożyć swoje oszczędności. Dlatego też każdy z nas chce znaleźć taką ofertę, z której będzie w pełni zadowolony. Dlatego też zakładając lokatę w banku powinniśmy zwrócić uwagę na parę istotnych czynników, które sprawią, że właśnie ta lokata będzie dla nas najlepsza. Zwróćmy więc teraz uwagę na parę czynników, które sprawią, iż wybrana przez nas lokata będzie tą najlepszą.

Rodzaj lokaty bankowej

Każda lokata bankowa jest inna i działa na innych zasadach. Możemy więc wyróżnić lokatę terminową, lokatę negocjowaną, dwuwalutową, lokatę rentierską czy lokatę denominowaną. Każda z tych lokat jest inna, a jak wiadomo każdy z nas ma inne potrzeby. Zanim więc wybierzemy lokatę dowiedzmy się czym charakteryzują się jej poszczególne rodzaje. Zastanówmy się również nad tym jaka lokata będzie dla nas najbardziej odpowiednia, ile chcielibyśmy na niej zarobić, na jak długi czas chcemy ją założyć. Jeśli dobrze zapoznamy się z rodzajami lokat, a także odpowiemy sobie na te pytania, z całą pewnością uda nam się wybrać dla siebie najlepszą lokatę.

Oprocentowanie lokat bankowych

Chyba nikomu nie trzeba przypominać dlaczego oprocentowanie lokat bankowych jest tak ważne. To właśnie od oprocentowania zależy wysokość odsetek i nasze zyski z lokaty. Obecnie lokaty są oprocentowane bardzo różnie, jednak często banki robią promocje dla nowych klientów i proponują o wiele wyższe oprocentowanie lokat bankowych. Zanim jednak zdecydujemy się na skorzystanie z takiej promocji dowiedzmy się dokładnie na jakich zasadach działa dana lokata, czy oprocentowanie jest stałe czy zmienne, czy jest założona z góry kwota minimalna i tym podobne. Dzięki temu unikniemy przykrych niespodzianek związanych z niedomówieniami.

Zerwanie lokaty

Każdy z nas kto zakłada lokaty bankowe na pewno nie planuje ich zrywać przed końcem trwania umowy. Jednak sytuacje mogą być różne i może zdarzyć się tak, iż nadejdzie dzień, w którym to będziemy musieli wycofać nasze pieniądze z lokaty bankowej. Warto więc zorientować się w konsekwencjach. W większości banków po zakończeniu lokaty przed czasem tracimy odsetki, jednak otrzymujemy z powrotem cały nasz wkład. Tak czy inaczej, na pewno zanim założymy lokatę powinniśmy uzyskać o tym dokładne i rzetelne informacje, najlepiej podczas rozmowy z konsultantem w banku.

http://e-lokatybankowe.plPrzejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,

Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,
Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: , , , , , , ,

Podobne artykuły :