Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Jak pozbyć się długu nie wychodząc z domu?

6 kwietnia 2010

Nierzadko spłacanie zaciągniętych długów przychodzi nam z trudnością. Zazwyczaj spowodowane jest to problemami finansowymi, z jakimi od czasu do czasu się zmagamy. Jednak, jak pokazał najnowszy raport Centrum Badań nad Zachowaniami Ekonomicznymi, także poczucie wstydu i obawa przed kontaktem z wierzycielem lub windykatorem powodują, że osoby zadłużone unikają rozmów o tym problemie.

Ponad połowa badanych stwierdziła, że stan nadmiernego zadłużenia jest dla nich wstydliwym problemem. Doświadczenia windykatorów potwierdzają fakt, że osoby nadmiernie zadłużone zwykle nie są ludźmi nieuczciwymi, którzy chcieli wyłudzić pieniądze lub usługi. Przeciwnie ? ich sytuacja jest najczęściej wynikiem różnego rodzaju przypadków losowych, takich jak utrata pracy, obniżenie wynagrodzenia, utrata zdrowia lub osoby bliskiej.

Zdarza się też, że osoby te po prostu przeliczyły się z własnymi możliwościami finansowymi. W niektórych przypadkach winien jest brak wyobraźni w zaciąganiu zobowiązań i przeszacowanie swojej zdolności płatniczej. Czasem opóźnienia w płatnościach wynikają z zagubienia faktury czy dłuższego wyjazdu.

Znając powyższe fakty, największa polska firma windykacyjna ? KRUK S.A. ? stara się ułatwiać osobom zadłużonym uporanie się ze wstydliwym problemem długów. Sposobem na brak pieniędzy na spłatę całego zadłużenia, jak i opory emocjonalne, jest portal internetowy e-KRUK. To pierwszy tego rodzaju serwis w Polsce, który umożliwia zdalne sprawdzenie informacji o swoim zadłużeniu, bez potrzeby wychodzenia z domu. Co więcej, pozwala także na rozłożenie spłaty długu na dogodne raty i samodzielne zarządzanie swoimi zaległościami. Bez konieczności telefonicznego czy osobistego kontaktu z firmą windykacyjną.

Już ponad rok temu KRUK S.A. umożliwił osobom zadłużonym rozłożenie spłaty zadłużenia na raty dostosowane do ich aktualnej sytuacji materialnej i do wysokości długu. Terminy wpłat zostały dopasowane do kalendarza comiesięcznych dochodów i wydatków osób zadłużonych. Dzięki temu każdy posiadający zadłużenie w Grupie KRUK może rozłożyć je na raty, których spłata nie stanowi zbytniego obciążenia dla domowego budżetu. Może to być nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Dodatkowo serwis e-KRUK.pl daje szansę zawarcia ugody ratalnej przez Internet. Wszystko dyskretnie i bez dodatkowych kosztów np. rozmów telefonicznych. Użytkownicy serwisu mogą samodzielnie rozwiązać problem swojego zadłużenia drogą elektroniczną ? 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

Teraz można się pozbyć długu, nie wychodząc nawet z domu. Firmy windykacyjne stwarzają coraz doskonalsze oferty i narzędzia, a wszystko to, aby ułatwić osobom zadłużonym uregulowanie ich zobowiązań finansowych. Jak widać, nie taki windykator straszny, jak go malują?

Firma KRUK S.A. została założona w 1998 r. Niezmiennie od kilku lat to największy podmiot na polskim rynku zarządzania wierzytelnościami ? multioperator windykacyjny, który w swojej Grupie posiada spółkę zajmująca się windykacją polubowną wierzytelności konsumenckich i gospodarczych (KRUK S.A.), kancelarię prawną zajmującą się inicjowaniem postępowań sądowych i egzekucyjnych (Kancelaria Prawna RAVEN) biuro informacji gospodarczej gromadzące dane o płatnościach i dłużnikach (ERIF BIG S.A.), Biuro Detektywistyczne oraz spółkę sekurytyzacyjną. Grupa specjalizuje się w kompleksowym zarządzaniu wierzytelnościami na skalę masową. KRUK zarządza wierzytelnościami banków, pośredników kredytowych, firm ubezpieczeniowych, firm leasingowych, pakietami spraw telefonii stacjonarnych i komórkowych, telewizji kablowych, platform cyfrowych, zakładów energetycznych, gazowni, firm z sektora FMCG. Firma posiada także uprawniania do serwisowania wierzytelności sekurytyzowanych przez fundusze sekurytyzacyjne. Centrala operacyjna spółki mieści się we Wrocławiu, a na terenie całej Polski firma posiada 18 oddziałów windykacyjnych. Obecnie spółka zatrudnia ponad 800 osób.

www.kruksa.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: ,

Podobne artykuły :