Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Jak można choć częściowo ograniczyć wydatki na benzynę?

12 września 2005

Każdy zmotoryzowany niechętnie patrzy na wzrosty cen paliw jakie następują nawet kilka razy w miesiącu. Wzrosty cen zazwyczaj wyższe niż ich obniżki powodują stały uszczerbek naszych paliwowych wydatków. Na zmiany cen nie mamy wpływu ale są pewne możliwości jak obniżyć koszty zakupu paliwa…


1. Korzystaj z programów lojalnościowych (np. bp partnerclub), zbieraj punkty i wymieniaj je na zniżki u partnerów programu.

Np. 190 pkt. na karcie sieci stacji BP upoważnia do zakupu biletu do kina sieci Multikino po 10 zł. Zaoszczędzamy więc 50% ceny biletu.

– kupuj płyn do spryskiwaczy ? 100 pkt. (2 płyny w roku to 200 pkt)
– myj samochód na myjni złotym programem ? 100 pkt. (4 mycia = 400pkt)
– kup od czasu do czasu ciastko, kawę w kawiarence BP. Każde wydane 8 zł to kolejne 80 pkt.(3xkawa+ciastko = 240 pkt.)

2. Bądź wierny jednej sieci stacji paliw. Dzięki temu punkty się kumulują i łatwiej uzyskać większe korzyści u partnerów.

3. W okresie zwyżek cen kupuj paliwo na stacjach sieci Neste. Jest o­no zwykle tańsze o ok. 6 gr za litr. Przy tankowaniu 40 litrów to oszczędność 2,4 zł.

4. Innym sposobem na podwyżki jest tankowanie w dniach obniżek cen. Jeśli tylko zauważysz, że cena paliwa nieco spadła tankuj do pełna i płać kartą płatniczą, najlepiej kredytową. Jeśli spłacisz zadłużenie karty na czas masz same korzyści:

– tańsze paliwo
– dodatkowe punkty BP
– odroczoną płatność z tytułu zapłaty kartą

Na podstawie własnego doświadczenia wiem, iż te pozorne oszczędności dają wymierne korzyści. Umiejętne wykorzystywanie możliwości jakie dają:
– program lojalnościowy,
– płacenie kartą,
– tankowanie w okresach zniżek cen,
wszystko to pozwoliło mi uzyskać w jednym roku ok. 200 zł oszczędności. A to kwota niebagatelna. Przy spalaniu 6 l/100km daje to blisko 1000 darmowych kilometrów.

Zdaję sobie sprawę, że przedstawione propozycje nie przemówią do wszystkich. Mam jednak nadzieję, że choć trochę pomogą w znalezieniu sposobu na drogie paliwo.

Przejdź do spisu treści blisko 800 porad finansowych zawartych na portalu ,

Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Tagi:

Podobne artykuły :