Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Inwestycja w zegarki

24 września 2014

Giełda większości z nas kojarzy się z obrotem akcjami i obligacjami, warto jednak wiedzieć, że istnieją też giełdy zegarków, na których również obraca się ogromnymi pieniędzmi.

Wśród jednych z popularniejszych, międzynarodowych serwisów giełdowych jest http://www.trustedwatch.biz/pl. Warto zajrzeć tam chociażby po to, aby zobaczyć jak kształtują się ceny makowych zegarków.

Cenniki

inwestycja_w_zegarkiNa co dzień widzimy zegarki w cenie od kilkudziesięciu do kilku tysięcy złotych, które można znaleźć w niejednym sklepie z zegarkami i biżuterią np. w www.czaszegarkow.pl, jednakże warto wiedzieć, że ceny zegarków sięgają nawet kilkuset tysięcy euro. Najwyższe ceny osiągają zegarki znanych, cenionych oraz rzadko spotykanych marek. O istnieniu wielu z nich większość z nas nawet nie słyszało. Jedynie prawdziwi miłośnicy zegarków są w stanie naprawdę docenić wybrane egzemplarze.

Wiek, marka, historia

O cenie zegarków na giełdzie decyduje jego wiek, producent a nierzadko również historia poszczególnego egzemplarza. Szczególnie cenione są egzemplarze produkowane w niewielkich seriach. Ich wartość mogą ocenić jedynie prawdziwi znawcy. Kolekcjonerskie egzemplarze zegarków uzyskują niekiedy bardzo wysokie ceny, dzięki czemu sprzedawca może wzbogacić się nawet o kilkadziesiąt tysięcy euro.

Czy warto inwestować w zegarki?

Bez wątpienia warto. Szczególnie zegarki zaliczane do kolekcjonerskich potrafią osiągnąć niebotyczne ceny. Inwestowanie w nie z pewnością opłaca się, co potwierdzają ceny i popularność giełdy zegarków. Niemniej jednak należy pamiętać, że luksusowe zegarki to towar, który nie jest kupowany od razu. Klienci zainteresowani egzemplarzami kolekcjonerskimi zdarzają się niezbyt często, ale jeśli już decydują się na zakup wybranego zegarka są w stanie zapłacić za niego naprawdę duże pieniądze.

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,

Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,
Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl

Tagi: ,

Podobne artykuły :