Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Gdzie po lokaty w walutach

22 kwietnia 2010

Dla wszystkich osób posiadających zasoby finansowe w obcej walucie, serwis finansosfera.pl sprawdził, gdzie najlepiej w chwili obecnej ulokować te nadwyżki, tak aby nie musiały leżeć i tracić na swojej wartości ze względu na postępującą inflację.

Oszczędzanie w walucie jest również obwarowane często ryzykiem kursowym, ale w momencie złożenia inwestycji w postaci lokaty na kocie w banku, można w jakiś sposób zrekompensować utratę wartości zgromadzonych środków.

Jeżeli mamy zaoszczędzoną kwotę 10 000 Euro, to najlepsze warunki dla uzyskania dobrego zwrotu z inwestycji uzyskamy w POLBANKu, gdzie na lokacie trzy miesięcznej dostaniemy 2,75 p.p. w skali roku. Jeżeli będziemy chcieli założyć dłuższą lokatę, na okres np. pół roku,  również najlepsze warunki zaproponuje nam POLBANK ( 3% w skali roku ). Dobrym oprocentowaniem na tle konkurencji w walucie Europejskiej może wyróżnić się jeszcze NOBLE BANK ( 2,25 % w skali roku ) na sześciomiesięcznej lokacie, jak również GETIN BANK ( 2% w skali roku ) na okres 3 miesięcy.

Druga z popularnych walut w naszym kraju, to bez wątpienia angielski funt. Tutaj, lokując kwotę 10 tys, GBP na okres 6 miesięcy najlepszą ofertę zaproponuje nam FM BANK na lokacie walutowej ( 2 % w skali roku) i również ten bank zaproponuje nam najlepsze warunki, jeżeli zdecydowalibyśmy się na założenie 3 miesięcznej lokaty walutowej (1,5 % w skali roku ). Całkiem nie gorszą ofertę dotyczącą lokat w walucie wymienialnej GBP uzyskamy również w MILLENNIUM BANKu ( 1,2% w skali roku ) w okresie 6 miesięcy na millennium lokacie, a także w ALIOR BANKu (1,5 % w skali roku ) przy półrocznej lokacie standardowej.

Na koniec zostaje nam najpopularniejsza waluta, amerykański dolar. Tutaj dobre warunki oprocentowania lokaty uzyskamy w POLBANKu ( 2,25 % w skali roku ) na sześciomiesięcznej lokacie terminowej. Warte uwagi pozostają oferty Banku DnB NORD i NOBLE BANKu.

Patrząc na powyższe zestawienia, można zaobserwować, iż każdy bank ma do zaoferowania całkiem inne warunki dla każdej z walut. Banki, które mają w swojej ofercie bardzo dobre warunki dla lokat w EURO, nie występują przy najwyżej oprocentowanych lokatach dla GBP. Dlatego bardzo ważne jest nie sugerowanie się opiniami w stylu ?jeżeli lokata w walucie, to tylko bank x … ?. Najlepiej mając już na względzie ulokowanie środków pieniężnych w walucie, zapoznać się dokładnie z wszystkimi dostępnymi ofertami.

źródło:
www.Finansosfera.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: , ,

Podobne artykuły :