Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Dlaczego warto zainwestować w mikroapartamenty?

10 marca 2016

Mikroapartamenty, to trend na rynku mieszkaniowym, który do Polski przywędrował z zachodu. Pierwsze tego typu lokale powstały w Nowym Yorku i okazały się strzałem w dziesiątkę – połączenie dogodnej lokalizacji blisko centrum miasta z funkcjonalnym wykorzystaniem niewielkiej przestrzeni i u nas zdobywa zwolenników.

Atrakcyjna lokalizacja, dogodna cena

Podczas zakupu mieszkania częstym kryterium jest cena oraz lokalizacja nieruchomości. Mikroapartamenty liczą zaledwie kilkanaście metrów kwadratowych, co oczywiście przekłada się również na niższą kwotę jaką należy zapłacić za mieszkanie. W praktyce oznacza to, że własny lokal można mieć już za 150 tys. zł, co w przypadku standardowych mieszkań w Warszawie raczej nie jest osiągalne. Drugie ważne kryterium to dogodna lokalizacja. Bliskość centrum i łatwy dostęp do węzła komunikacyjnego sprawia, że mikroapartamenty stają się atrakcyjną propozycją dla wszystkich tych, którzy nie potrzebują zbyt wiele przestrzeni. Oferta deweloperów jest więc skierowana głównie do osób młodych, których nie stać na większe mieszkanie, a więc studentów i ludzi rozpoczynających karierę zawodową. Wyprowadzka „na swoje” z domu rodzinnego wiąże się z niemałymi wydatkami, a mikroapartamenty stanowią odpowiedź na potrzeby młodych ludzi pragnących się usamodzielnić.

Inwestycja z pewnym zyskiem

inwestowanie_w_mikroapartamentyInwestycja w nieruchomości od dawna uważana jest za jeden z najbardziej bezpiecznych sposobów lokowania kapitału. Warto wspomnieć, że kupno nieruchomości i wynajęcie jej może przynieść nawet dwukrotnie wyższy zysk w skali roku, niż lokata bankowa. Aby jednak odnieść korzyści finansowe, trzeba kupić odpowiednie mieszkanie. O atrakcyjności lokali pod wynajem decydują głównie ich lokalizacja i wielkość – wbrew pozorom, najchętniej wybierane są kawalerki. Można więc powiedzieć, że mikroapartamenty doskonale wpisują się w oczekiwania dotyczące wynajmowanego mieszkania. Położone w dogodnej lokalizacji, skąd łatwo dotrzeć w inne rejony miasta, oferują wysoki standard na niewielkiej powierzchni. Przede wszystkim charakteryzują się atrakcyjnym designem – przemyślana aranżacja i wnętrze urządzone w nowoczesnym stylu przypada do gustu młodym osobom, a jednocześnie pozwala wykorzystać maksymalnie całą dostępną powierzchnię, co niewątpliwie zachęca do wynajmu.

Dla kogo?

Chociaż młodzi ludzie wymieniani są jako główna grupa docelowa deweloperów oferujących mikroapartamenty, to w praktyce interesują się nimi również osoby planujące inwestycję w nieruchomości. Mieszkanie wykończone w wysokim standardzie, z wi-fi i telewizją kablową oraz klimatyzacją w pakiecie to kusząca alternatywa dla ciasnego pokoju w akademiku czy wynajmowanego mieszkania studenckiego. Nabywcy mikroapartamentów mogą więc liczyć na zainteresowanie najmem tego typu nieruchomości. Krótkoterminowo lokal może też być udostępniany osobom przyjeżdżającym do większych miast na delegacje służbowe, a także turystom, dlatego warto rozważyć możliwość zainwestowania w niewielkie mieszkanie znajdujące się w dogodnej lokalizacji.

Szukasz mieszkania pod wynajem w Warszawie? Sprawdź ofertę mikroapartamentów Wolska2

Tagi: , ,

Podobne artykuły :