Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Czerwcowy ranking kont oszczędnościowych

10 czerwca 2010

Miesiąc czerwiec to kolejna odsłona rankingu przygotowanego przez serwis finansosfera.pl , który sprawdził ofertę kont oszczędnościowych dostępnych na naszym rynku bankowym, aby pokazać gdzie w danym momencie można uzyskać najwyższy zysk z ulokowanej inwestycji. Dla ujednolicenia zasad obliczania zysku przyjęliśmy kryterium, które równa się kwocie 10 000 PLN zdeponowanych na okres jednego miesiąca.


Zwycięzcą rankingu jest Rachunek Mocno Oszczędzający Polbanku z oprocentowaniem 5,5% w skali roku z codzienną kapitalizacją odsetek. Ulokowanie na nim sumy 10 000 PLN, przyniesie każdemu zysk w wysokości 45,83 zł. Na drugim miejscu znalazło się Konto Lokata Swobodna, 4,8 % w skali roku (codzienna kapitalizacja odsetek) oferowane przez Kredyt Bank. Inwestycja na tym rachunku przyniesie każdemu dodatkowe 40 złotych. Trzecie miejsce i zarazem ostatnie na podium zajął Rachunek Oszczędnościowy Eurobanku z oprocentowaniem 4,55% w skali roku i codziennym naliczaniem odsetek od zysku.

Zarobek rzędu od 33 do 34 zł w skali miesiąca przyniosą nam oferty kont oszczędnościowych w Citi Handlowym, Toyota Banku, BPH i Allianz Banku.

Kolejne zestawienie pokazuje mocną pozycję trzech banków, które zdecydowanie wiodą prym w najlepiej przygotowanej ofercie konto oszczędnościowych dla swoich klientów.
Mowa tu o Polbanku, Kredyt Banku i Eurobanku. Wszystkie trzy oferty cechuje również codzienna kapitalizacja odsetek, która w jednoznaczny sposób przewyższa tradycyjne oferty miesięcznych okresów kapitalizacji. Przypomnijmy, iż dla zysków z kont oszczędnościowych i lokat, dla których kwota odsetek w rozliczaniu codziennym nie przekroczy sumy 2,49 PLN, nie zapłacimy należnego podatku dla tego typu inwestycji, który w innych przypadkach wynosi 19%.

Warto również zauważyć, że większość banków proponuje nam skorzystanie z możliwości otwarcia kilkunastu rachunków, tak aby ułatwić oszczędzanie ze zwiększonymi zyskami z tytułu możliwości uniknięcia w/w podatku, potocznie zwanemu ?podatkiem Belki?.

Opracowanie: www.finansosfera.pl


Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: , , ,

Podobne artykuły :