Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Polisa NNW, czyli ubezpieczenie na wszelki wypadek

30 stycznia 2013

Polisa NNW potwierdza zawarcie ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie to jest dobrowolne. Możesz zawrzeć je odrębnie lub dokupić do już posiadanych ubezpieczeń. Najczęściej łączy się je np. z ubezpieczeniami komunikacyjnymi (samochodowymi), co jest uzasadnione o tyle, że wypadki na naszych drogach wcale nie należą do rzadkości, a ich konsekwencje bywają często dość poważne. W takich sytuacjach odszkodowanie z tytułu wykupienia polisy NNW bywa bardzo przydatnym finansowym wsparciem.

Ważne parametry
Zawierając ubezpieczenie NNW należy wziąć pod uwagę kilka ważnych parametrów, które decydują o jego opłacalności (o ile w przypadku ubezpieczeń o opłacalności w ogóle może być mowa). Są to przede wszystkim zakres ubezpieczenia, suma ubezpieczenia i wysokość składki. Ta ostatnia uzależniona jest z reguły od wcześniej wymienionych parametrów oraz oczywiście od towarzystwa, z którym zawrzesz umowę.

Wykupując polisę NNW w pakiecie z innymi ubezpieczeniami możesz liczyć na obniżenie jego kosztów. Ubezpieczenia pakietowe są z reguły tańsze i to u wszystkich ubezpieczycieli.

Zawierając umowę ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków zwróć koniecznie uwagę na tzw. wyłączenia od odpowiedzialności towarzystwa. Są to takie zdarzenia i sytuacje, których zaistnienie zwalnia ubezpieczyciela z konieczności wypłaty odszkodowania.

Wybór polisy NNW
Najłatwiej będzie ci kupić ubezpieczenie w pakiecie, ale bez porównania ofert kilku towarzystw ubezpieczeniowych nawet na takim posunięciu możesz trochę stracić. Sprawdź więc przede wszystkim oferty pakietowe poszczególnych towarzystw, ewentualnie koszty i zakres samego ubezpieczenia NNW w co najmniej kilku firmach. Wymaga to trochę czasu, ale zadanie możesz sobie ułatwić. Jak? Korzystając z porównywarki. Dzięki takiemu narzędziu (bardzo łatwemu w obsłudze) szybko i sprawnie porównasz oferty wszystkich, a na pewno większości towarzystw ubezpieczeniowych na naszym rynku oszczędzając i cenny czas i pieniądze.

Oszczędź na ubezpieczeniu samochodu porównując ceny i oferty ubezpieczeń na SWIATubezpieczen.com.

 

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,

Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Podobne artykuły :