Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Podsumowanie aukcji w DESIE Unicum

17 kwietnia 2009

Jak pokazała wiosenna aukcja w DESIE Unicum rynek sztuki zachowuje się dość stabilnie, a chętnych na prace wybranych artystów, nie brakuje, szczególnie tych ze średniej półki cenowej.


Teka plansz Zofii Stryjeńskiej, której retrospektywną wystawa można było ostatnio oglądać w Muzeum Narodowym w Krakowie, została wylicytowana z 39 000 zł na 44 000 zł. Najdrożej sprzedała się ?Hucułka z koszykiem? Teodora Axentowicza, która została wylicytowana z 35 000 zł na 47 000 zł, a największe przebicie cenowe osiągnęła ?Śpiąca? Rajmunda Kanelby (z 8 000 na 19 000 zł).

Również drugi wystawiony na licytację obraz Rajmunda Kanelby ?Chłopiec ze skrzypcami? znalazł nabywcę, który kupił obraz po wywoławczej 14 000 zł. Z kolei ?Portret kobiety? Axentowicza został wylicytowany za 12 500 zł.
Zgodnie z przewidywaniami, na aukcji pojawili się kolekcjonerzy grafik, którzy docenili Tekę 14 akwafort autorstwa Józefa Pankiewicza. Grafiki tego autora należą do najbardziej cenionych na polskim rynku, wystawiona na licytację była prawdopodobnie pierwszą pełną teką jego grafik na aukcji. Szczęśliwy nabywca wylicytował ją za 44 000 zł.

Kolejne aukcje w DESIE Unicum
7 maja ? Aukcja Sztuki Współczesnej;
4 czerwca ? Aukcja Dzieł Sztuki i Antyków.

desa1
desa2
desa3

DESA Unicum jest największą firmą na rynku dzieł sztuki w Polsce. Należy do niej dom aukcyjny oraz 5 galerii w Warszawie, które zajmują się obrotem dziełami sztuki dawnej i współczesnej, antykami i rzemiosłem artystycznym. Firma świadczy również usługi w zakresie doradztwa przy inwestowaniu w sztukę, budowaniu kolekcji i katalogowaniu dzieł sztuki. Na bieżąco rozbudowuje swoją ofertę, dostosowując ją do aktualnych potrzeb rynku i oczekiwań kolekcjonerów, miłośników sztuki oraz osób zainteresowanych alternatywnymi inwestycjami w sztukę.

Rekordy roku 2007 należały do DESY Unicum. W kategoriach malarstwo dawne: ?Próba czwórki? Józefa Chełmońskiego za 1,58 mln złotych; w kategorii malarstwo współczesne: obraz ?Człowiek z parasolami? Tadeusza Kantora za 295 tys. zł. Również w 2007 roku, na aukcji w DESIE Unicum został sprzedany pastel Stanisława Wyspiańskiego ?Macierzyństwo? za 620 tys. zł., który jest najdrożej sprzedaną pracą na papierze w historii polskiego rynku aukcyjnego.
www.desa.pl

Przejdź do spisu treści blisko 800 porad finansowych zawartych na portalu ,

Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Tagi:

Podobne artykuły :