Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Platforma binarna okiem przeciętnego użytkownika.

7 września 2012

Od stycznia 2012 r. robi się głośno w Polsce o hicie ostatnich lat na rynku inwestycji finansowych – mowa tu o opcjach binarnych. Co kryje się pod tą pozornie skomplikowaną nazwą? Postaramy się opisać na przykładzie jedynej polskojęzycznej platformy Exbino.com.

Opcje binarne to instrument finansowy, w którym inwestor musi jedynie przewidzieć kierunek zmiany  ceny danych aktywów. Dodatkową zaletą jest świadomość przed wykupem opcji co do dokładnego przewidywanego zysku lub straty. Poniżej postaramy się opisać krok po kroku jakie możliwości daje nam platforma.

Aby zacząć, należy otworzyć darmowe konto – rejestracja trwa dosłownie minutę i po chwili stoimy przed wyborem sposobu złożenia depozytu. Exbino oferuję karty kredytowe i płatnicze, tradycyjny przelew bankowy w PLN, EUR lub USD, szybki i bezpieczny przelew w PLN (przeliczany wg średniego kursu NBP na wybraną walutę konta) dzięki transferuj.pl oraz przelew moneybookers (skrill). Minusem platformy Exbino jest to, iż nie udostępnia kont DEMO, przez co ogranicza swoją ofertę tylko do ekskluzywnego grona inwestorów – argumentują to chęcią poświęcenia swojego czasu i wiedzy jedynie klientom, którzy chcą inwestować prawdziwe pieniądze a nie bawić się dla rozrywki. Brak konta DEMO wynagradza atrakcyjny system bonusów od depozytów oraz bardzo szybkie wypłaty środków na konto bankowe.

Gdy mamy już środki na swoim koncie możemy wybrać z pomiędzy 5 różnych instrumentów. Zaczniemy od najpopularniejszych, czyli:

– OPCJE BINARNE – pozwalają nam inwestować w zmiany cen akcji, towarów, walut i indeksów giełdowych. Wybierzmy dla przykładu parę walut EUR/USD. W dniu 23.08.2012 o godzinię 11:00 platforma pyta się nas czy w wybranym przez nas dowolnym czasie zakończenia, wartość EUR/USD będzie wyższa czy niższa od 1.25583 ? Pozostaje nam wybrać kierunek GÓRA lub DÓŁ, godzinę zakończenia opcji oraz kwotę inwestycji. Platforma z góry informuje nas, iż na tej opcji zarobić możemy 73% lub w przypadku błędnego wyboru kierunku zostaniemy z 10% zainwestowanej kwoty. Po zakupie opcji następuje otworzenie okienka z dynamicznie rysowanym wykresem wartośći EUR/USD. Nas interesuje jedynie moment zakończenia, czyli jeśli wybraliśmy, że o godzinie 12:00 para EUR/USD będzie miała wartość wyższą niż 1.25583, to w okresie od 11:00 do 11:59 wartość ta może być niższa, a wystarczy, by o godzinie 12:00 była większa niż 1.25583 a i tak zarobimy nasze 73% ! (Analogicznie, jeśli całą godzinę wartość ta będzie powyżej początkowej a w ostatniej minucie spadnie poniżej, zostaniemy wtedy z naszym 10% zabezpieczeniem)

– Kreator Opcji – to narzędzie pozwala nam dokładniej określić czas zakończenia naszej opcji oraz zmienić stosunek gwarantowanego zysku do zabezpieczenia – możemy na przykład wybrać jedynie 10% zysku w przypadku poprawnego określenia kierunku i aż 80% zabezpieczenia w przypadku błędu!

– SixtySeconds – opcja binarna, której rozwiązanie następuje po minucie! Raczej ciekawostka niż narzędzie do inwestowania, choć jeśli przewidujemy dłuższą tendencję spadkową lub wzrostową, można dzięki tej opcji w kilka minut zarobić około 76% co minutę!

– One Touch – opcje całodniowe i tygodniowe. Oferują największy procent zysku (nawet do 500%) nie oferują jednak żadnego zabezpieczenia w przypadku błędnej decyzji. Warunkiem spełnienia i odebrania zysku z opcji One Touch jest „dotknięcie” wartości docelowej przez wartość danych aktywów – wystarczy, że chociaż raz w czasie trwania opcji, wykres osiągnie docelową wartość byśmy mogli cieszyć się kilkuset procentowym zyskiem.

Platforma Exbino oferuje również narzędzia dla bardziej zaawansowanych inwestorów jak:

– Double up: podwojenie inwestycji
– Roll over – przedłużenie czasu trwania inwestycji.
– Buy me out – wykupienie nie trafionej inwestycji z mniejszą stratą lub odebranie mniejszej części zysku przed czasem zakończenia.

Wyjaśnienie działania wszystkich w/w instrumentów uzyskać można na indywidualnym szkoleniu, które oferuje platforma po założeniu konta. Od października zapowiadają wprowadzenie darmowej aplikacji dla IPHONE i ANDROID co znacznie zwiększy efektywność inwestowania, gdyż nie zawsze mamy możliwość siedzenia przy komputerze by wykorzystać najlepszy moment na zakup opcji.

Zalety platformy:

– z góry określony zysk i zabezpieczenie – żadnych niespodzianek jak w przypadku platform forex.
– 0 spread
– szybkie wypłaty zarobionych pieniędzy
– atrakcyjny system bonusów

Wady:

– Brak konta demo
– kilkudniowe oczekiwanie na szkolenie
– Brak aplikacji mobilnych

www.eXbino.com

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,

Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: , ,

Podobne artykuły :