Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Pieniądze środkiem, a nie celem

1 listopada 2012

Pieniądze odgrywają w naszym życiu niebagatelną rolę. Poświęcamy im mnóstwo czasu oraz zdrowia. Dlaczego? Przede wszystkim po to, by podnieść standard naszego życia. Każdy przecież chce mieć lepszy samochód, przestronne mieszkanie, mieć swoją działkę, jacht, często jeździć na zagraniczne wojaże. Poza tym często chodzi również o rzeczy nie aż tak spektakularne: nowy telefon, biżuteria, firmowa odzież, czy też obiad w dobrej restauracji.

Wiele ludzi obecnie żyje ponad stan i faktyczne potrzeby. Nie wystarcza im to, co mają, ponieważ uważają, że nie mogą odstawać od pewnego poziomu, który jest dla nich absolutnym minimum. Nie jest to jednak rzecz elastyczna. Punkt widzenia zależy w tym wypadku od punktu siedzenia. Im więcej mamy, tym więcej chcemy i potrzebujemy, a więc klasycznie rzecz ujmując – apetyt rośnie w miarę jedzenia.  Nie jest to problemem, gdy faktycznie możemy sobie na to pozwolić. Niestety inaczej się rzecz ma w wypadku, gdy kończy się okres prosperity i jesteśmy zmuszeni do zaciskania pasa, a jeśli nie jesteśmy przyzwyczajeni do samoograniczeń, to wtedy mamy poważny problem z zapanowaniem nad naszym budżetem. Najlepiej wtedy obciąć zbędne wydatki i skupić się sprawach najpotrzebniejszych, na rzeczach stanowiących pierwszą potrzebę.

Oczywiście zawsze pozostaje nam szybka pożyczka, która często ratuje naszą sytuację. Warto z niej skorzystać, gdy jesteśmy naprawdę przyciśnięci do muru i musimy błyskawicznie zdobyć pewną kwotę pieniędzy.

Dla osób, które są totalnie zatracone w pogoni za mamoną, kwestia podniesienia własnego standardu życia staje się sprawą absolutnie priorytetową. Nie ma w tym nic złego pod warunkiem, że pogoń za pieniędzmi nie jest celem samym w sobie, a logiczną konsekwencją wcześniej zaplanowanych czynności. Ludzie, którzy wspięli się w życiu na pewien poziom, na pewno nie poprzestają na tym statusie, tylko stawiają sobie kolejne wyzwania. Aby działać w ten sposób potrzebna jest determinacja, wysiłek, szczęście, poczucie własnej wartości i duża chęć rywalizacji, ponieważ o sukces trzeba umieć walczyć.

www.kredito24.pl

foto from
freedigitalphotos.net

Tagi: , ,

Podobne artykuły :