Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Oświadczenie dotyczące bezpieczeństwa technologii zbliżeniowej MasterCard? PayPass?

4 listopada 2011

Płatności dokonywane za pośrednictwem kart zbliżeniowych MasterCard? i Maestro? PayPass? oraz urządzeń w technologii MasterCard?  PayPass? i Maestro? PayPass? są równie bezpieczne, jak płacenie tradycyjnymi kartami MasterCard. Wielu klientów twierdzi nawet, że czuje się bezpieczniej z kartą PayPass, ponieważ nigdy nie musi jej wypuszczać z ręki podczas dokonywania płatności.

W odpowiedzi na zarzuty, o możliwości sczytania danych z karty przez osoby niepowołane np.: numeru konta, daty ważności warto podkreślić, że taka ilość danych jest bezużyteczna, gdyż:

Zakupów przez Internet lub telefon nie można dokonać. Sprzedawca w celu zakończenia transakcji poprosi bowiem o kod CVC2 (kod weryfikujący kartę – 3-cyfrowy kod znajdujący się na tyle karty). Ten kod nie jest zawarty w danych na karcie PayPass. Coraz więcej sprzedawców z branży eCommerce stosuje taki system weryfikacji MasterCard SecureCode, aby zakończyć transakcje wykonane przy użyciu karty. Zapewnia to dodatkową ochronę dla posiadacza karty i wymaga przedstawienia kodu lub hasła do zaakceptowania transakcji.

Nie można wyprodukować nowej fałszywej karty magnetycznej z paskiem bez danych CVC1 zapisanych na pasku magnetycznym.

Nie można wyprodukować nowej fałszywej karty PayPass ani fałszywej karty z mikroprocesorem bez kluczy przechowywanych bezpiecznie w mikroprocesorze PayPass, które są stosowane do zapisania danych transakcji i/lub stworzenia dynamicznego kryptogramu po każdej transakcji.

Mikroprocesor zainstalowany w karcie PayPass wykorzystuje te same techniki szyfrowania dla transakcji z wykorzystaniem technologii PayPass oraz standardowych kart z mikroprocesorem. Tworzy podpisy i/lub dynamiczne kryptogramy unikalne dla każdej transakcji, sprawiając, że skopiowanie karty lub ?odtworzenie? transakcji jest praktycznie niemożliwe.

Dla każdej transakcji dokonanej kartą MasterCard PayPass jest generowany podpis i/lub kryptogram, który zmienia się po każdej transakcji. Jest to możliwe tylko w przypadku prawdziwej karty, a każda próba odtworzenia podpisu i/lub kryptogramu zostałby wykryta.

www.mastercard.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: ,

Podobne artykuły :