Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Osiedle pod Poznaniem – warto?

15 lutego 2016

Szukając nowego miejsca zamieszkania, każde lokum trzeba oceniać pod względem indywidualnych oczekiwań, ale są cechy, na które zawsze zwraca się uwagę. Osiedle Mrowino pod Poznaniem to dobry przykład na pokazanie takich najważniejszych elementów.

Przedmieścia dużych miast podlegają nieustannemu rozwojowi – to tam jest najwięcej terenów inwestycyjnych, tam też ceny domów i mieszkań są najniższe. Tym samym trudno się dziwić, że to na obrzeżach dużych miast cały czas powstają nowe osiedla, a ludzie wybierają je zamiast zatłoczonych miejskich dzielnic. Jednym z takich nowopowstałych osiedli jest Zacisze w podpoznańskim Mrowinie. 44 mieszkania obejmują parter lub piętro domu, każdy do dyspozycji ma też ogród i miejsce parkingowe.

Przestrzeń życiowa

Za przedmieściami przemawiają przede wszystkim warunki życia, jakie oferują mieszkańcom. Osiedle Mrowino to duże, kilkudziesięciometrowe mieszkania w stanie deweloperskim, które dostępne są za cenę o wiele mniejszych lokali w mieście. Mieszkańcy mają do dyspozycji nie tylko przestronne wnętrze, ale też duży ogrodzony ogród – kupują mieszkanie, ale mogą czuć się jak w samodzielnym domu. Duże poczucie prywatności i swoboda to cechy, które dla wielu są wystarczającym powodem, by przenieść się na przedmieścia.

Komunikacja

osiedle_pod_poznaniemW przypadku przedmieść ogromnego znaczenia nabierają warunki komunikacyjne, ponieważ często codzienny dojazd do pracy okazuje się utrudniony. W przypadku Osiedla Zacisze dojazd do Poznania jest sprawny i nie zajmuje więcej niż 15 – 20 minut, czyli tyle, ile zazwyczaj trzeba stracić poruszając się wyłącznie po terenie miasta. Mieszkańcy mają dostęp do dobrej jakości dróg dojazdowych do Poznania, a samo osiedle ma też drogi wewnętrzne, co wcale nie jest takie oczywiste w przypadku wielu nowych osiedli.

Codzienność

Dla każdego mieszkańca tak naprawdę liczy się to jak będzie wyglądało jego codzienne życie. Plusem jest tu z pewnością duże mieszkanie i ogród, które pociągają za sobą wiele możliwości, ale liczy się też dostęp do całego potrzebnego zaplecza, a więc przedszkola, szkoły czy sklepów. W przypadku Osiedla Zacisze wszystko to znajduje się w odległości kilometra, a więc naprawdę blisko, ale i tak większość spraw mieszkańcy załatwiają w Rokietnicy, przy jednej okazji robiąc większe zakupy i korzystając z różnorodnych usług.

Dostając do dyspozycji dużą przestrzeń życiową, lokalizację dobrze skomunikowaną z miastem i codzienne ułatwienia, trudno dopatrywać się elementów, które mogą zniechęcać do zamieszkania w takim miejscu.

Tagi:

Podobne artykuły :