Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

O walutach słów kilka

26 listopada 2014

Jako że od ponad dwóch dekad staramy się być prężną i konkurencyjną gospodarką nieblokowaną odgórnie przez włodarzy z Moskwy, to mamy wiele nowych szans i możliwości zarabiania pieniędzy. Dla polskich inwestorów, także tych w skali mikro, świat jest prawdziwą globalną wioską.

Biznes za granicą

waluty_art_bankierWraz z rozwojem gospodarki Chińskiej Republiki Ludowej, Turcji czy Indii wielu Polaków stara się znaleźć możliwość godziwego zarobku dzięki międzynarodowemu handlowi towarów. Początkujący próbują swych sił na portalach aukcyjnych, oferując często także i sprzęty pośledniej jakości lub zwyczajne podróbki. Ci z większym stażem czy kapitałem sięgają głębiej. Sami zlecają produkcję towarów, by potem zajmować się ich dystrybucją. Zarówno doświadczeni gracze jak i nowicjusze nie mogą w stu procentach prognozować zysków, gdyż ich potencjał w znacznym stopniu zależy od kursów walut na świecie. Narodowy Bank Polski (NBP) stara się czuwać nad siłą naszej waluty, co może wiązać (pośrednio) się z niestabilnymi kursami walut innych krajów. Fachowcy z Narodowego Banku Polskiego muszą znaleźć złoty środek między wysokim a niskim kursem złotówki. Nie jest to łatwe, lecz patrząc na rozwój naszej gospodarki także podczas minionego kryzysu, można uznać, że misja powiodła się.

Niepewność

Wiele krajów rozwijających się, także te, jakie chcą uchodzić za kolejne tygrysy gospodarcze, ma kłopot ze stabilizacją swej waluty. Często wynika to z rozmaitych zawirowań wewnętrznych – nowa ekipa rządząca niekoniecznie wybrana w demokratycznych wyborach czy też konflikty zbrojne z sąsiadami nie wpływają na stabilizację waluty. Dlatego też bezpieczniej jest prowadzić interesy w krajach o stabilnej gospodarce, gdzie pucz czy zamach stanu nie powinien się zdarzyć. Oczywiście jest i grupa biznesmenów (wizjonerów), którzy chcą ryzykować i angażują swój kapitał w przedsięwzięcia w mało znanych krajach z Azji, Ameryki Środkowej czy Afryki. W przypadku powodzenia mogą liczyć na naprawdę ogromne przychody. Niestety nawet wtedy zysk może być marny, jeśli nastąpi gwałtowny wzrost cen a interesy nie były prowadzone w stabilnej walucie.

Światowy pieniądz

Dolar amerykański należy do najpopularniejszego środka płatniczego na całym globie, a jego kurs w dużej mierze związany jest pomysłami pierwszego w historii czarnoskórego prezydenta.

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,

Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl

Tagi:

Podobne artykuły :