Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Nowości i promocje w jednym miejscu? Tak, to możliwe!

16 grudnia 2018

Zakupy to nieodłączny element naszego życia. Bez nich nasze lodówki stałyby puste, szafy pełne byłyby znoszonych ubrań, a wnętrza nie przykuwałyby wzroku. Czy da się jednak zakupy robić świadomie i móc na nich dodatkowo oszczędzić? Oczywiście! Sprawdź, w jaki sposób!

Jesteśmy społeczeństwem coraz bardziej świadomym swoich wyborów. Począwszy od przemyślanych zakupów spożywczych, odzieżowych czy kosmetycznych aż po wybory dotyczące odpowiedniego stylu życia, sposobu funkcjonowania w społeczeństwie. Jedno z drugim ma wiele wspólnego, wszak wybory dnia codziennego, z jakim i przyjdzie nam się zmierzyć, te dotyczące świadomych zakupów, odpowiedniego doboru przedmiotów, którymi się otaczamy niejako wyrasta z wyborów wyższej rangi – tych, na które decydujemy się ze względu na światopogląd i czy konkretna ideę.

Osoba zaangażowana w pomoc zwierzętom, w dbanie o środowisko, zwróci uwagę na to, by kosmetyki, które kupuje nie były testowane na zwierzętach, by produkty spożywcze pochodzenia zwierzęcego były pochodzenia ekologicznego, uwzględniającego właściwe traktowanie zwierząt. Podobnie osoba zaangażowana w ekonomiczny aspekt swojego życia, chcąca, zgodnie z zasada minimalizmu, kupować wyłącznie potrzebne produkty, chcąca dokonywać na zakupach wyborów przemyślanych, z góry wiedząc, do czego użyje dany produkt, swoje zakupy będzie kompletowała bardzo racjonalnie i zgodnie z przyjęta listą i zasadami, od których nie ma wyłamań.

Jak się nauczyć racjonalnych zakupów? W jaki sposób sobie pomóc?

Niepozorne gazetki – porozrzucane na klatkach schodowych, wrzucane do skrzynek na listy, poniewierające się przy kasach sklepów. To one są prawdziwą skarbnicą wiedzy i okazji, na które warto zwrócić uwagę. Choć większość z nas, gdy tylko wpadną nam w ręce, wyrzuca je do śmieci bez uprzedniego przejrzenia, warto choć raz na jakiś czas wyrobić w sobie nawyk zagadania tam. gazetki działają w dość podobny sposób: prezentują produkty, po które sięgamy najczęściej, niemal każdego dnia – żywność czy kosmetyki,a także oferują nam produkty „ekstra”, specjalistyczne: wyposażenie wnętrza domu, sprzęty elektryczne czy produkty zapewniające nam rozrywkę.

Okazje cenowe można złapać podczas analizowania cen produktów z grupy codziennego użytku: to właśnie żywność czy kosmetyki, środki czystości bywają najczęściej przeceniane i warto porównać ceny podstawowe i regularne z promocyjnymi. Warto stworzyć konkretną listę zakupów, która pomoże nam w dokonywaniu mądrych wyborów w sklepie. Warto zdać sobie sprawę, że najbardziej opłaca się zrobić duże zakupy, tylko wtedy zaoszczędzona kwota będzie pokaźna. Śledzenie gazetek promocyjnych pozwoli nam na oszacowanie ile będziemy mgli zaoszczędzić na produktach, które i tak kupujemy na co dzień.

I choć być może nie zawsze mamy pod ręką fizyczną gazetkę lub na naszym terenie są dostarczane jedynie te z wybranych sklepów, asortyment większej liczby supermarketów można porównać dzięki portalom skupiającym wszystkie gazetki sklepowe. Jednym z takich miejsc jest portal Kupino.pl miejsce, w którym porównamy ceny nie tylko gazetek przestawiających rabaty na produkty spożywcze, ale także znajdziemy tam gazetki popularnych sklepów z asortymentem pomagającym wyposażyć nasze wnętrza czy umożliwiającym budowę lub remont domu.

Gazetki promocyjne w Jysk prezentują najświeższe rabaty cenowe na meble oraz wszelkie ozdoby do domu, w tym także świąteczne, które lada moment zaczniemy w naszych domach zawieszać i umieszczać. Przeglądając natomiast promocje w Castoramie może się okazać, że remont naszej zniszczonej łazienki odbędzie się jednak znacznie wcześniej, bo promocyjne ceny pozwolą na zakup materiałów dużo wcześniej.

Okazje trzeba łapać, a żeby łapać trzeba się w nich orientować. Dlatego przeglądanie, choć raz na jakiś czas, gazetek promocyjnych pozwoli nam zaoszczędzić całkiem pokaźną sumkę.

Tagi:

Podobne artykuły :