Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Najwyżej oprocentowane rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe

24 marca 2010

Rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy ? Czy to jeszcze możliwe ? Jak wskazuje sama nazwa powinniśmy na nim oszczędzać, ale ostatnio służy bardziej do rozliczania. Oczywiście banki stosują różnego rodzaju zabiegi, aby konta spełniały swoje funkcjonalności zarobkowe i są to najczęściej rachunki oszczędnościowe oferowane w pakietach z ROR. Zdarzają się oczywiście wyjątki, ale w chwili obecnej to marginalne przypadki.

Z oprocentowanym kontem osobistym mogącym zadowolić klienta mamy do czynienia w przypadku ?konta hybrydowego? w Toyota Banku i ?rachunku zarabiającego? oferowanego przez Bank Meritum. Prekursorem największej i najgłośniejszej akcji marketingowej reklamującej wysoko oprocentowane konto osobiste jest BOŚ Bank.  ?Konto wyjątkowe? charakteryzuje się najwyższym oprocentowaniem na rynku, dla kwot do 5000 zł mamy zapewnione 8%, czego nie uzyskamy nawet  na zamkniętych lokatach o stałym oprocentowaniu. Dla osadów oszczędnościowych wyższych niż 5 tys. oprocentowanie wynosi 4%.

Jeżeli dodamy do tego możliwość wypłaty gotówki bez prowizji ze wszystkich bankomatów w kraju, daje nam to kuszącą propozycję rachunku, który może zarządzać naszymi finansami domowymi. ?Konto hybrydowe? z oprocentowaniem 5% jest na pewno interesującą propozycją dla wszystkich, którzy nie mają w zwyczaju dzielić środków pieniężnych na subkontach w wersji odpowiednio oszczędnościowych i rozliczeniowych. Również ten rachunek charakteryzuje się bez prowizyjną wypłatą gotówki we wszystkich bankomatach na terenie Polski, jednakże w przeciwieństwie do BOŚ Banku, Toyota Bank nie posiada oddziałów stacjonarnych. Najmłodszym na rynku kontem oprocentowanym może pochwalić się Meritum Bank, który prezentuje bardzo ciekawą ofertę, dziennej kapitalizacji odsetek, co pozwala na uniknięcie tzw. podatku Belki i stawia ?Meritumkonto zarabiające? ( 5,5%) w bardzo dobrym świetle, wedle konkurencji.

Ciekawą ofertę z dobrym oprocentowanie rachunku oszczędnościowego zakładanego w ramach konta osobistego możemy uzyskać w Banku BPH ( 5,05% ) z codzienną kapitalizacją odsetek i Kredyt Bank z ?kontem oszczędnościowym? 6 % w skali roku. Reszta wszystkich oferowanych rachunków kont oszczędnościowych oscyluje w granicach 5% co w żadnym stopniu nie pozwala na ich szczególne wyróżnienie.

Analizując przedstawioną wyżej ofertę, chcieliśmy przedstawić najciekawsze produkty rozliczeniowo oszczędnościowe proponowane w ramach swojej oferty przez Banki specjalizujące się w segmencie obsługi klientów indywidualnych. Każdy z nas ma prawo wolnego wyboru, ale chcieliśmy nieco przybliżyć tendencję i charakterystykę kont oferowanych dzisiaj przez polskie banki.

logo_finansosferaautor
Rafał Tomkowicz
www.Finansosfera.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe


Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi:

Podobne artykuły :