Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Najważniejsze wydarzenia na rynku kredytów hipotecznych

14 lipca 2009

Mijający tydzień wpłynął na drobne zmiany w ofercie kredytów hipotecznych. Skończyły się promocje oprocentowania, zmieniły się poziomy stawek referencyjnych dla kredytów. Wciąż jednak niektóre banki finansują 100% wartości nieruchomości.


– Zakończenie Promocji ?Marża O%? w DnB Nord dla kredytów hipotecznych
w Euro,
– Promocja ?Powrót Franka? w mBanku przedłużona do 31 lipca 2009 r,
– Polbank przedłużył promocję dotyczącą warunków kredytów hipotecznych,
– Zmiany stawek referencyjnych dla kredytów w PLN, EURO, CHF i USD wielu bankach,
– Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego ? wciąż w ofertach wielu banków

W DnB Nord z dniem 4 lipca została zakończona Promocja ?Marża 0% dla kredytów w EURO. Dotychczasowa promocja polegała na tym, że w ciągu pierwszych 12 miesięcy marża dla kredytu w EURO wynosiła 0% – oprocentowanie kredytu było w tym okresie na poziomie stopy EURIBOR 6M.

W mBanku do końca lipca została przedłużona promocja ?Powrót Franka?. Oznacza to, że klienci ubiegający się o kredyt w CHF, po spełnieniu szczegółowych warunków określonych przez bank, mogą liczyć na preferencyjną marżę i kredyt na 100% wartości zakupywanej nieruchomości.

Z dniem 1 lipca 2009 zostają przedłużone promocje dotyczące warunków cenowych dla kredytu hipotecznego w Polbanku. Dotyczą one m.in. preferencyjnych stawek marż, obniżenia prowizji za udzielenie kredytów w EURO, a także braku opłat za wycenę nieruchomości.

Ze względu na zmianę kwartału uległy zmiany w stawkach referencyjnych w poszczególnych Bankach. Stawki referencyjne zostały zmienione dla kredytów w PLN, EURO, CHF i USD w Pekao S.A., PKO BP, Lukas Banku, Eurobanku, GE MONEY,  Polbanku, mBanku, DnB Nord, Millennium i Deutsche Bank. Oznacza, to że oprocentowanie kredytów w tych bankach w bieżącym kwartale również ulegnie zmianie.

Nadal można uzyskać kredyt na 100% wartości zakupywanej nieruchomości i to nie tylko w złotówkach. W trzech bankach jest możliwy do zyskania również we frankach szwajcarskich i EURO, mianowicie w  Deutsche Banku, mBanku i Multibanku. Dodatkowo, w mBanku i Multibanku można również wnioskować o kredyt w USD. Osoby zainteresowane uzyskaniem takiego kredytu w złotówkach mają  jeszcze większy wybór. Kredyt w złotówkach bez wymaganego wkładu własnego oferują bowiem: Deutsche Bank, Eurobank, Lukas Banku, mBanku, Multibanku, PEKAO i PKO BP.

Oferta kredytów w CHF nie uległa zmianie. Obecnie na rynku jest kilka banków, w których można uzyskać tego typu kredyt, mianowicie: Deutsche Bank, mBank, Multibank, Nordea, Polbank, GE Money i PKO BP. 

kredyty13lipca

Rafał Janowicz
Analityk Gold Finance
www.goldfinance.pl

Przejdź do spisu treści blisko 1000 porad finansowych zawartych na portalu ,

Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Tagi:

Podobne artykuły :