Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Najlepsze uczelnie na świecie

6 stycznia 2019

Każdy, kto rozważa studia, chciałby studiować na najlepszych uczelniach na świecie. Jeżeli bierzemy pod uwagę studia za granicą, a to właśnie uczelnie amerykańskie i brytyjskie wiodą prym w rankingu szanghajskim, będziemy musieli przygotować się na dosyć wysokie koszty studiów, a także pozostałych kosztów, które się ze studiowaniem wiążą.

Najlepsze uczelnie na świecie, to też duży prestiż. Na siódmym i ósmym miejscu rankingu szanghajskiego znalazły się: University of Oxford oraz Columbia University. Jedna brytyjska i jedna amerykańska szkoła i to właśnie o nich dowiecie się więcej.

Jeżeli chcecie poczytać o innych uczelniach, zajrzyjcie tu:  http://www.uczelnie.pl/
Tymczasem poznajcie dwie uczelnie z pierwszej dziesiątki najlepszych uczelni, na całym świecie według rankingu szanghajskiego.

University of Oxford

University of Oxford to uniwersytet w Oksfordzie, który został założony około 1167 roku. Jest to najstarszy Uniwersytet w Wielkiej Brytanii. Jest to uczelnia wysoko ceniona zarówno w Europie jak i na świecie, stąd zapewne jej wysokie ósme miejsce w rankingu szanghajskim.
Uniwersytet słynie z długoletniej tradycji oraz z wysokiego poziomu nauczania.
W 2017 roku na jedno wolne miejsce, próbowało się dostać średnio 6 osób.
Ciekawostką jest, że ponad 40% studentów pochodzi spoza Wielkiej Brytanii.
Studia są płatne. Dla studentów z Wielkiej Brytanii i studentów z Unii Europejskiej to koszt ponad dziewięciu tysięcy funtów. Można oczywiście liczyć na pomoc finansową i na różne stypendia.
Wśród dostępnych kierunków na tej uczelni możemy znaleźć: archeologię i antropologię, medycynę czy literaturę angielską.
Każdy kto kończy ten uniwersytet na swoje ostatnie egzaminy jest obrzucany jajkami i sosem do makaronu przez kolegów.

Columbia University

Columbia University został założony w 1754 roku, a w 1896 roku rada powiernicza zatwierdziła nazwę uniwersytetu, która obowiązuje do dziś. Uniwersytet należy do tak zwanej Ligii Bluszczowej,
Uniwersytet znajduje się w Nowym Jorku, a kampus akademicki położony jest na Manhattanie.
Studia są płatne, a ich koszt jest zależny od kierunku. Na przykład jeden semestr nauki, na kierunku architektura to wydatek rzędu prawie trzydziestu tysięcy dolarów, a w przypadku stomatologii to prawie siedemdziesiąt tysięcy.
W 2014 roku została na uniwersytecie utworzona katedra studiów polskich. Warto też wiedzieć, że to właśnie Columbia University, zarządza słynną nagrodą w dziedzinie dziennikarstwa i literatury, mowa tu o nagrodzie Pulitzera.
Obecnie uczelnia oferuje swoim studentom wielostopniowy system studiów. Dodatkowo do dyspozycji studentów są duże zbiory biblioteczne – Columbia University Libraries. Jest to ponad 8,6 mln woluminów oraz własne wydawnictwo – Columbia University Press.
Warto wiedzieć, że Columbia University dzieli się na dwadzieścia szkół i pracuje z innymi instytucjami takimi jak: Teachers College, Barnard College czy Union Theological Seminary.
Dodatkowo w ramach uniwersytetu działa słynna Columbia Business School w skrócie CBS czyli Szkoła Biznesu Columbia.

Tagi: , , ,

Podobne artykuły :