Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Najciekawsze oferty na rynku kredytów hipotecznych

27 lipca 2010

Kolejny tydzień lipca nie przyniósł większych zmian w ofertach kredytów hipotecznych banków. Na uwagę zasługuje jedynie wprowadzona z dniem 15 lipca przez Allianz Bank promocja ?Słoneczna hipoteka?. W ramach nowej oferty bank proponuje bardzo atrakcyjne marże kredytów hipotecznych udzielanych w PLN. Warunkiem skorzystania z promocji jest założenie konta w Allianz Bank oraz późniejsze aktywne jego użytkowanie, poprzez zapewnienie miesięcznych wpływów w wysokości min. 2000 PLN i wykonanie min. 3 operacji bezgotówkowych.


Dodatkowym wymogiem jest przystąpienie do ubezpieczenia na życie oferowanego przez TU Allianz, w zakresie gwarantującym ochronę 100% kwoty udzielonego kredytu. Koszt takiego ubezpieczenia to 1% kwoty kredytu rocznie i powinno być ono kontynuowane przez cały okres kredytowania. Klienci, który spełnią powyższe warunki mogą liczyć na obniżenie marży do 1,3% w przypadku kredytu hipotecznego z wkładem własnym minimum 20%, oraz do 1,5% w przypadku gdy wkład własny jest mniejszy niż 20%.

Tym samym Allianz Bank dołączył do ścisłej czołówki banków z najniższym oprocentowaniem kredytów hipotecznych. Klient nie posiadający wkładu własnego może liczyć na bardzo atrakcyjne oprocentowanie w wys. 5,35%, a dysponując min. 20% wkładem własnym bank zaproponuje nam oprocentowanie nawet o 0,2p.p. niższe. Bank kusi klientów niskimi marżami, ale z drugiej strony narzuca obowiązek korzystania z ubezpieczenia na życie przez cały okres kredytowania, co znacznie podwyższy całkowity koszt kredytu. Przy kredycie w wysokości 300 000 zł składka na pierwszy rok wyniesie 3000 zł. W kolejnych latach składka będzie co prawda niższa, ponieważ TU naliczy ją według wysokości aktualnego zadłużenia, ale i tak przez długi czas będzie to kwota liczona w tysiącach PLN.

Decydując się na kredyt mieszkaniowy warto jednak zawsze rozważyć dodatkowe zabezpieczenie w formie ubezpieczenia na życie oferowanego przez bank lub indywidualnego. Kredyt hipoteczny to zwykle zobowiązanie długoterminowe. W okresie spłaty może zajść wiele nieprzewidzianych wydarzeń, które w mniejszym lub większym zakresie mogą wpłynąć na naszą płynność finansową. Mając ochronę ubezpieczeniową możemy w określonym zakresie zabezpieczyć się przed ich negatywnymi skutkami. Oferta ubezpieczeń zarówno tych indywidualnych, jaki i tych proponowanych przez same banki w ramach kredytów hipotecznych jest bardzo zróżnicowana. Należy zawsze dokładnie przeanalizować zakres ochrony opisany w OWU oraz skalkulować wysokość składki. W przypadku polis oferowanych przez banki warto również sprawdzić czy będzie możliwość zrezygnowania z ochrony w dowolnym momencie w trakcie spłaty kredytu oraz ewentualnie jakie będą tego skutki.

Łukasz Kosiński
www.Hiponet.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: ,

Podobne artykuły :