Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Na co uważać w promocjach kredytów hipotecznych?

23 marca 2011

Wysyp bankowych promocji kredytów hipotecznych trwa w najlepsze. Na którą ofertę się zdecydować ? jakie korzyści oferowane sa obecnie klientom w dostępnych ofertach? Zerowa stawka prowizji? Marża poniżej jednego punktu procentowego? Szybka decyzja kredytowa czy też wypłata środków z kredytu bez zbędnej zwłoki? Czy diabeł zawsze tkwi w szczegółach? Przeanalizujmy wspólnie aktualne oferty kredytów hipotecznych.

Najważniejsze w gwiazdce znajdziecie?

Oferty specjalne produktów i usług bankowych komunikowane są w niemal perfekcyjny sposób. Wyeksponowane są zawsze najbardziej istotne z punktu widzenia instytucji finansowych parametry produktów, te mniej spektakularne atrybuty zazwyczaj zamieszczane są w szczegółowym opisie promocji lub przypisie ?pod gwiazdką?.

Sprawdźmy na co zwracać szczególną uwagę w najatrakcyjniejszych obecnie propozycjach banków:

BNP Paribas Fortis, gdzie wymagane jest posiadanie przynajmniej przez okres 5 lat otwartego rachunku osobistego w odpowiednim pakiecie oraz comiesięczne zasilanie tego konta kwotą nie niższą niż 1% udzielonego kredytu! Jeżeli w przeciągu pierwszych 60 miesięcy od daty uruchomienia kredytu zamknięty zostanie ROR lub wpływy będą niższe niż wymagane wówczas nastąpi podwyższenie marży kredytu o 1,2pp. bez możliwości przywrócenia promocyjnych warunków kredytowania;

Interesuje Cie kredyt hipoteczny? Sprawdź najlepsze oferty!

eurobank warunkuje obniżenie wysokości marży kredytu od zakupu dodatkowych produktów i tak ? założenie konta wraz z regularnymi wpływami wynagrodzenia, zakupu karty kredytowej, przystąpienie do ubezpieczenia grupowego, założenia lokaty lub zakupu jednostek funduszy inwestycyjnych ? jeśli bank monitorując wypełnianie określonych zobowiązań stwierdzi, że niedotrzymane zostały warunki obniżenia marzy wówczas nastąpi zmiana warunków cenowych kredytu na standardowe;
Lukas Bank uzależnia przyznanie upustu w wysokości 1000 zł niższej prowizji za udzielenie kredytu od tego, czy bank wyda decyzję w sprawie wysokości maksymalnej dostępnej dla danego klienta kwoty kredytu w terminie jednego dnia roboczego. W przypadku otrzymania negatywnej decyzji finansowej klient nie jest uprawniony do otrzymania obniżki prowizji;
DnB Nord obniża do zera prowizję za przedterminową spłatę kredytu oraz obniża wysokość marży dla kredytów w EUR w przypadku zakupu ubezpieczenia w odpowiednim pakiecie oraz otwarcia ROR zasilanego systematycznymi wpływami ? jeśli klient nie dotrzyma tych warunków wówczas godzi się na zmianę warunków kredytu na standardowe.

Sprawdź aktualny ranking kredytów w PLN na 100% ltv

Regulamin promocji prawdę Ci powie…

Na najkorzystniejsze warunki cenowe ofert kredytów hipotecznych liczyć mogą tylko wybrani klienci banków. Takie są wnioski z analizy szczegółowych postanowień regulaminów ofert specjalnych. Czy jednak stawiane przed klientami warunki są trudne do zrealizowania? Otóż nie! Ale po kolei:
zazwyczaj i tak otwieramy konto w banku, w którym zaciągamy kredyt ? tak, aby jego spłata była możliwie szybka i tania;
ustanowienie przekazywania wynagrodzenia na takie konto wydaje się zatem oczywiste;
zakup karty kredytowej może pomóc nam w sytuacji nieprzewidzianych wydatków, których nasz budżet wcześniej nie uwzględniał;
przystąpienie do ubezpieczenia tylko podnosi nasz komfort w sytuacji, gdybyśmy mieli do czynienia z nieszczęśliwym wypadkiem ? bezpieczeństwa nigdy dość.

Podsumowując decydując się na skorzystanie z wybranej oferty promocyjnej kredytu hipotecznego należy pamiętać o tym, że może być konieczne spełnienie przez nas  pewnych wymagań banku. Wystarczy bowiem na przykład raz nie zapewnić wpływów w odpowiedniej wysokości i już warunki naszego kredytu przywrócone zostaną do standardowego poziomu ? zatem wymagana będzie od nas dyscyplina w pilnowaniu domowych finansów tak, aby nigdy nie spotkała nas ?przykra? niespodzianka. Czego jednak Polak nie jest w stanie zrobić, aby zapłacić mniej za swoje marzenia o własnej nieruchomości? Naprawdę wiele ? i dobrze, tylko rozsądnie i z głową!

Opracowanie:
Porównywarka finansowa
www.TotalMoney.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: , ,

Podobne artykuły :