Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Myślisz o kredycie? Zastanów się nad kartą kredytową

25 stycznia 2015

Kiedy potrzebujemy zastrzyku dodatkowej gotówki, wielu z nas w pierwszej kolejności myśli o kredycie gotówkowym. Jest to wygodna forma finansowania inwestycji z długim okresem spłaty i z przystępnymi ratami.

Pamiętajmy jednak, że pozytywne rozpatrzenie wniosku kredytowego przez bank nie nastąpi, jeśli nie posiadamy wystarczającej zdolności kredytowej. Idealnym rozwiązaniem problemu braku gotówki i sposobem poprawy wiarygodności przed bankiem jest karta kredytowa.

Wady kredytu bankowego

karty_vanqiusWiele osób, które chcą zaciągnąć kredyt gotówkowy, przerażają zawiłe formalności. Bank w większości przypadków żąda zgromadzenia dużej liczby dokumentów, co dla wielu klientów bywa skomplikowane. Uzyskanie wszystkich wymaganych dokumentów nie oznacza jednak sukcesu. Potencjalny kredytobiorca musi uzbroić się w cierpliwość, bowiem proces rozpatrywania wniosku kredytowego trwa zwykle od 3 do nawet 7 tygodni. W tym czasie bank sprawdza zdolność kredytową klienta, a także historię jego współpracy z innymi instytucjami finansowymi. Kredyt bankowy nie jest więc dobrą metodą na szybkie pozyskanie środków na sfinansowanie inwestycji w domu lub firmie. Inną wadą tego produktu bankowego jest dość wysokie oprocentowanie, zwłaszcza w przypadku kredytu obrotowego. Nie można też skorzystać z tak zwanego okresu bezodsetkowego, przeciwnie niż w wypadku karty kredytowej.

Karta kredytowa korzystną alternatywą

Kredyt gotówkowy, mimo niekwestionowanej zalety w postaci natychmiastowego dostępu do dużej gotówki, posiada również wiele wad. Dlatego, szukając alternatywnego środka finansowania inwestycji lub naprawy domowego budżetu, warto zastanowić się nad kartą kredytową. Jej podstawową zaletą jest działanie okresu bezodsetkowego, czyli czasu, w którym bank nie nalicza odsetek od pieniędzy wykorzystanych w ramach przyznanego limitu kredytowego. W niektórych bankach czas ten może wynosić nawet do 56 dni. „Długość okresu bezodsetkowego w przypadku naszej karty kredytowej sprawia, że wiele osób decyduje się spłacić całość zadłużenia w terminie. To z kolei daje możliwość korzystania z najtańszego na rynku, bo nieoprocentowanego, kredytu. Jeśli chcesz podreperować domowy budżet lub po prostu potrzebujesz więcej gotówki, nasz bank przygotował proste rozwiązanie – zamów kartę kredytową na naszej stronie” – zachęca ekspert Vanquis Banku. W odróżnieniu do kredytu bankowego kartę kredytową cechuje o wiele krótszy czas oczekiwania na decyzję banku, a także mniej formalności przy składaniu wniosku oraz kompletowaniu dokumentów.

Tagi: ,

Podobne artykuły :