Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Mikropożyczka – co to jest?

26 kwietnia 2014

Aktualnie jako klienci możemy korzystać z wielu różnych produktów finansowych zarówno w bankach, jak i firmach pozabankowych. Gdy potrzebne jest dodatkowe wsparcie pieniężne na niespodziewane wydatki, często sięgamy po szybkie mikropożyczki. Czym dokładnie wyróżnia się tego rodzaju oferta i do kogo jest ona skierowana?

Mikropożyczki, czyli inaczej chwilówki to pożyczki na niskie kwoty oraz na krótki okres – są one przeznaczone głównie dla tych klientów, którzy nie chcą zaciągać wysokiej pożyczki w banku na kilka miesięcy czy lat. Sprawdzają się wtedy, gdy nie można czekać na pieniądze, można również wydać je na dowolny cel.

Internetowe i telefoniczne

Firmy, które oferują obecnie mikropożyczki, starają się być jak najbliżej swoich klientów, zapewniając im najwyższą wygodę. Dlatego wtedy, gdy chce się uzyskać pożyczkę, wcale nie trzeba wychodzić w tym celu z domu! Można uzyskać ją przez internet lub nawet przez telefon i SMS (jako stały klient). Powszechny dostęp do sieci spowodował, że szukamy coraz bardzie komfortowych rozwiązań i firmy finansowe ochoczo odpowiadają na nasze potrzeby. Filarum.pl, jedna z instytucji pozabankowych oferujących szybkie pożyczki online, przyciąga klientów łatwą procedurą oraz szybką dostępnością gotówki – można ją mieć nawet tego samego dnia na swoim koncie!

filarum_tabletW przypadku szybkich pożyczek udzielanych przez telefon, prawa wygląda podobnie. Telefonicznie formalności mogą załatwić nowi klienci, ale zwykle i tak trzeba wykonać przelew weryfikacyjny po to, aby potwierdzić swoje dane, dodatkowo także niezbędne jest potwierdzenie numeru telefonu przez SMS. Natomiast samo wnioskowanie o pożyczkę tylko przez SMS jest oferowane klientom stałym, już zweryfikowanym – wtedy starczy tylko napisać według wskazanego wzoru wiadomość i wysłać ją jako wniosek do firmy pożyczkowej, aby po kwadransie pieniądze były na koncie.

Na niewysokie sumy i krótki okres

Mikropożyczki oferowane są głównie na niewielkie kwoty oraz w związku z tym na niedługi czas – zwykle około 15 czy 30 dni. Jako nowy klient można uzyskać nawet do 1000 złotych, a potem, jako stały, kwota ta podwyższa się z każdą kolejną pożyczką i dochodzi zwykle do 2500-3000 złotych, które można mieć od ręki! To bardzo dobra oferta dla tych osób, które nie mogą liczyć na bank i potrzebują wsparcia od zaraz, nie mają pod ręką dokumentów z pracy, poświadczeń, dlatego szukają pożyczki na dowód. W ten sposób znacznie ogranicza się wszystkie formalności, a mikropożyczka jest dostępna bez problemów. Dodatkowym atutem tego rodzaju ofert jest ich elastyczność – możliwość samodzielnego wskazania sumy, okresu oraz poza tym przedłużenia okresu spłaty, jeżeli ten wybrany okaże się zbyt krótki.

Czy dla każdego?

Zasadniczo mikropożyczki cechują się szerszą dostępnością niż oferty kredytów i pożyczek w bankach, niemniej nie każdy może je otrzymać. Kryteria są przy tym minimalne – to głównie wiek – zwykle od 18-21 lat do 65-70 lat zależnie od firmy, następnie posiadanie polskiego obywatelstwa i dowodu osobistego, konta bankowego oraz telefonu do weryfikacji. Niektóre firmy sprawdzają potencjalnych klientów w BIK, jednak nawet z negatywną historią kredytowania można otrzymać wsparcie finansowe – trzeba wtedy poszukać odpowiedniej firmy.

Mikropożyczki wobec tego bardzo dobrze wypełniają niszę w rynku finansowym – doskonale sprawdzają się wtedy, gdy potrzebny jest błyskawiczny zastrzyk gotówki bez pytań i bez formalności. Właśnie dlatego coraz więcej Polaków interesuje się tego rodzaju ofertami i wybiera szybkie i wygodne rozwiązania.

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,

Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,
Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl

Tagi:

Podobne artykuły :