Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Mieszkaniowe stacje cieplne

27 lutego 2014

Coraz więcej deweloperów oraz klientów indywidualnych decyduje się na rezygnację z tradycyjnego systemu grzewczego i zastosowanie mieszkaniowych stacji cieplnych które przygotowują nam ciepłą wodę użytkową oraz ogrzewają nasze mieszkania. Jest to jeden z najnowocześniejszych systemów przygotowania ciepłej wody obecnie, zapewniający dużo niższe koszty eksploatacji.

Stacje mieszkaniowe to nie tylko plusy dla odbiorcy ale i dla wykonawcy. Jednak nas interesują w zasadzie tylko zalety od strony odbiorcy. A jest ich niemało. Dzięki temu rozwiązaniu zyskujemy pełną niezależność ogrzewania poszczególnych lokali i dostajemy indywidualne opomiarowanie wraz z rozliczeniem zużytego ciepła. Nowoczesne wykonanie stacji mieszkaniowych to także spora redukcja strat ciepła i bardzo wysoka wydajność układu przygotowania ciepłej wody użytkowej.

System stacji mieszkaniowych to wyeliminowanie problemu podziału ilości zużytej wody na poszczególne mieszkania oraz zużytego ciepła na cele centralnego ogrzewania. W ten sposób nie dopłacamy do rozrzutnych mieszkańców, którzy nie kontrolują swojego zużycia „bo ktoś zapłaci”. Mamy zatem pełną kontrolę nad swoimi wydatkami i mamy w prosty sposób ukazane na co idą nasze pieniądze.

Niepotrzebne stają się podgrzewacze pojemnościowe, tak chętnie montowane przez nas, by w szybki sposób dostarczyć ciepłą wodę do naszych kranów. Daje nam to wymiar nie tylko ekonomiczny ale i estetyczny.

Prócz zalet technicznych i ekonomicznych, stacje mieszkaniowe Meibes dają również komfort i wysoki poziom bezpieczeństwa układu grzewczego, nad którą czuwa pełna automatyka i specjalne programy. Nie straszne już nam także chłodne dni w trakcie wiosennej pory czy jesiennej słoty, gdzie tradycyjny system jeszcze nie działał. Wspomniany także estetyczny wygląd to dla wielu z nas duży plus, gdyż urządzenie możemy zamontować w małej komórce, czy wbudować w miejscu nam po prostu dogodnym, bez potrzeby całkowitego obudowania „szpetnych” części. Projektanci Meibes zadbali by nawet montaż sprzętu przebiegł w najlepszej atmosferze.

Tagi: ,

Podobne artykuły :