Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Marokańska egzotyka przepisem na wypoczynek

28 lutego 2014

Maroko jest państwem leżącym w Afryce Północnej, które zachwyca różnorodnością krajobrazów. Otoczone wodami Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego, pasmem gór Atlas oraz niemal bezkresnymi piaskami Sahary, staje się wręcz wymarzoną wakacyjną destynacją.

Maroko grupowo czy indywidualnie?

Choć uczestnictwo w wyjazdach proponowanych przez touroperatorów jest bardzo komfortowym rozwiązaniem, wiele osób w dalszym ciągu woli samodzielnie zająć się organizacją urlopu. W takim przypadku jednak problemem może okazać się brak bezpośrednich lotów do wybranej destynacji. Świetnym wyjściem z sytuacji, łączącym zalety obu wariantów, będą bilety na przeloty czarterowe, dostępne w ofertach wielu biur podróży, między innymi Rainbow Tours.

Gdy kwestia środka transportu zostanie już pomyślnie rozwiązana, możemy zająć się o zdecydowanie przyjemniejszymi aspektami organizacji podróży do Maroka. Do najchętniej odwiedzanych regionów tego kraju należy bezsprzecznie wybrzeże Oceanu Atlantyckiego, kuszące cudownymi, piaszczystymi plażami i fantastyczną pogodą, a ponadto przyciągające zabytkami historycznymi i ujmujące bogatą kulturą.

Agadir

Agadir swoją sławę zawdzięcza między innymi idealnym warunkom klimatycznym, dzięki którym kurort może poszczycić się imponującą liczbą 300 słonecznych dni w roku. Agadir jest znakomitym miejscem dla miłośników sportów wodnych, zwłaszcza windsurferów i kitesurferów, a także osób poszukujących wytchnienia od codzienności w orientalnym otoczeniu. Natomiast spragnionym kontaktu z naturą można polecić wyprawę do pobliskiej Rajskiej Doliny, której krajobraz tworzą piękne lasy palmowe, malownicze przełęcze i wodospady.

Casablanca

maroko_advertolCasablanca natomiast jest obecnie nie tylko ważnym ośrodkiem turystycznym, ale też przemysłowym i kulturalnym centrum Maroka. Po słodkim lenistwie w promieniach marokańskiego słońca, warto przeznaczyć trochę czasu na zwiedzanie otoczonego murami Starego Miasta, które zachowały swój arabski charakter, a ponadto Meczetu Hassana oraz Wielkiego Meczetu. Ciekawym urozmaiceniem może być też krótka wycieczka do leżącej w niewielkiej odległości miejscowości El Jadida, w której podziwiać można pozostałości zabudowań wzniesionych przez Portugalczyków na początku XVI wieku, wpisane na listę UNESCO.

Rabat

Chętnie odwiedzanym miastem jest również Rabat, czyli stolica Maroka. Oprócz rajskich plaż, które oblewają turkusowe wody oceanu, uwadze turystów nie powinny umknąć cenne zabytki historyczne tego miasta. Rabat jest prawdziwym skarbcem pozostałości budowli z czasów rzymskich, między innymi fortyfikacji, forum czy łaźni, a wśród pozostałych atrakcji wymienia się Centrum Kultury Islamu, Wieżę Hassana, Mauzoleum Muhammada V, Nekropolię Szella, będącą obecnie kompleksem starożytnych ruin czy Egzotyczne Ogrody Sidi Bouknadel.

Maroko jest destynacją, która tworzy szereg rozmaitych możliwości, tym samym gwarantując efektywną regenerację sił w prawdziwie rajskim otoczeniu. Maroko zdobyło serca turystów z całego świata, którzy każdego roku wracają do jednego z najpopularniejszych kurortów, by znów poczuć ten orientalny powiew marokańskiej egzotyki i rozkoszować się wyśmienitymi warunkami do wypoczynku.

Tagi:

Podobne artykuły :