Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Mała firma – 5 rozwiązań, które oszczędzą Twój czas i pieniądze

2 września 2015

Rozpocząłeś prowadzenie małej firmy i bardzo wiele czasu poświęcasz na jej promocję i rozwój. Wszystko „kręci się” tak, jak sobie zaplanowałeś, jednak jedno nie jest takie, jak powinno. Doba jest za krótka – ma tylko 24 godziny, a mogłaby mieć co najmniej o 5 więcej.

Twój budżet na wydatki firmowe też mógłby być większy, ale nie jest i na razie się nie zapowiada. Czas to pieniądz. Co jednak, gdy jednego i drugiego brakuje? Czy narzędzia, programy i rozwiązania są w stanie zaoszczędzić pieniądze i czas? Sprawdźmy!

Sposób na biuro – wirtualny

mala_firma_narzedziaChciałbyś mieć biuro w atrakcyjnej części miasta, ale tak naprawdę nie potrzebujesz go aż tak bardzo. Wybierasz pracę w domu, bo koszty wynajęcia biura są wysokie i rezygnujesz z tego, mimo że w Twojej branży liczy się prestiż, jeśli chodzi o lokalizację. Możesz pójść na kompromis i skorzystać z usług wirtualnego biura. To usługa, dzięki której otrzymasz adres w prestiżowej lokalizacji, na który będzie przychodziła korespondencja, skąd może też wychodzić.

Sposób na biuro – dzielony

Jeśli wirtualne biuro nie jest dla Ciebie, możesz wynająć biurko, a nie biuro. I to kilkakrotnie taniej, niż gdybyś miał dzielić cztery ściany tylko ze sobą. Coworking to popularny sposób pracy, zwłaszcza wśród startupów, firm z branży kreatywnej. Razem jest taniej, ale i kreatywnie – łatwiej o realizację pomysłów i wspólne projekty.

Sposób na komunikację – przez internet

Niby każdy zna Skype, ale nie każdy przedsiębiorca wpadnie na to, aby dzięki niemu porozumiewać się z klientami. Jest to jeden z najlepszych i najszybszych sposobów na zorganizowanie video konferencji. Równie pomocne okazuje się Google Hangout, jeśli to akurat masz pod ręką. Plusy? Dość dobra jakość rozmów i co najważniejsze, darmowa.

Sposób na faktury – zrób to online

Owszem, są jeszcze tacy przedsiębiorcy, którzy wystawiają swoje faktury, korzystają z Excela lub innego „szablonu”, którzy sami sobie stworzyli. Ręcznie wpisują dane klienta, muszą kontrolować numery faktur, drukują lub zapisują i wysyłają klientowi. Mogą to zrobić zwykle tylko na swoim komputerze, bo kto zapisuje szablon faktur na pendrive. Rozwiązaniem oszczędzającym przede wszystkim czas jest Fakturownia – program do faktur dostępny online. Z dowolnego miejsca, komputera można wystawić fakturę, bez konieczności pamiętania o numeracji – ta tworzy się automatycznie. Wysyłanie dokumentów też następuje bezpośrednio z programu, wprost na maila klienta. Program można przetestować tutaj.

Sposób na umowy – online

Nie musisz sam tworzyć umów albo zlecać tego prawnikowi, który pewnie policzy za nie o wiele więcej, niż dedykowane serwisy z gotowymi wzorami umów. Możesz za opłatą kilkunastu złotych ściągnąć taki wzór, a jeśli zależy Ci na indywidualnym podejściu, zamówić przygotowanie – będzie na pewno taniej i szybciej. Zalety? Te umowy, w przeciwieństwie do ogólnodostępnych wzorów z internetu, są weryfikowane, tworzone przez specjalistów.

Mnogość narzędzi, usług i oprogramowania dla firm, którym zależy na oszczędności nie tylko pieniędzy, ale i czasu, wręcz skłania do ich używania. Co ważne, zwykle przedsiębiorca ma możliwość ich darmowego przetestowania. Dlaczego więc nie skorzystać?

Tagi:

Podobne artykuły :