Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Leasing – warto?

31 stycznia 2013

Dylemat posiadania dóbr na własność i kredytowania dotyka szeroko zmotoryzowanych przedsiębiorców. Leasing to dotychczas najlepsza alternatywa dla standardowego kredytowania. Czy jednak warto korzystać z takiej opcji?

Wprowadzenie do tematyki

Leasing sprowadza się do użytkowania majątku leasingodawcy na określonych w umowie zapisach, łącznie z prawem wykupu na jej końcu. Do momentu dokonania transakcji kupna-sprzedaży leasingobiorca nie ma kontroli prawnej nad samochodem, co faktycznie uatrakcyjnia ewentualne sprawy komornicze. Nie da się bowiem zabrać tego, czego nie jesteś prawnym właścicielem. To spora, często niedoceniana zaleta. W koszty uzyskania przychodu biznesmen z leasingiem wpisuje wszystkie cykliczne opłaty na rzecz leasingodawcy. Leasing uzyskasz o wiele prościej niż kredyt.

Pojawia się pytanie, jaki samochód wybrać?

Oczywiście wiele zależy od skali działalności. Obecnie trwa moda na pojazdy dostawcze. Ciekawa opcja to nowa Honda CRV, typowy większy SUV z możliwością dopasowania dużego bagażnika (ergonomia przestrzeni). Masz do dyspozycji bardzo pojemne auto, tańsze w zarządzaniu, do tego idealne dla przedstawicieli handlowych i de facto lokalnych dystrybutorów towarów. Wartości wizualne i użytkowe w jednym.

Wiele opcji do wykorzystania

Leasing to zatem dowolność wyboru. Jedynie od Twojej kreatywności zależy powodzenie rachunku ekonomicznego. Warto zaznaczyć, że poza optymalizacją podatkową leasingobiorca ma wyższe szanse na standardowy kredyt. Bank bowiem takiego zobowiązania nie traktuje problematycznie. W praktyce w ogóle go nie dostrzega.

Wybierz mądrze rodzaj leasingu

Najwięcej korzyści oferuje leasing operacyjny. W razie awarii leasingodawca bierze na siebie ciężar doprowadzenia auta do pełnej sprawności. Da się też odstąpić od umowy. Dodać zapis o wykupie. Bardzo elastyczny format współpracy. Pojawiają się atrakcyjne warunki ubezpieczenia. Formalności ograniczone do absolutnego minimum. W stosunku do kredytu, zupełnie prostsza historia. Możesz w pewnym sensie ocenić sprawność nowego nabytku, czy dobrze spełnia swoje zadania. Zwiększasz elastyczność działania.

Na zakończenie

Zalet leasingu jest dużo. Prosta forma używania majątku przydatnego do rozwoju przedsiębiorstwa. Samochód to obowiązkowa sprawa, dlatego sfinansuj go logicznie, nie ponosząc przy tym nadmiernego ryzyka. Uważaj, aby nie wprowadzać żadnej metamorfozy auta, tuningować go, ponieważ celujesz negatywnie w interesy leasingodawcy. Ostateczna odpowiedź na tytułowe pytanie brzmi tak, warto brać samochód w leasing po ocenie własnych założeń gospodarczych.

 

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,

Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,
Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Tagi: , , , , , , , , ,

Podobne artykuły :