Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Który bank udzieli kredytu na 100% wartości nieruchomości?

12 grudnia 2013

Już tylko kilka dni pozostało na zaciągnięcie kredytu hipotecznego pokrywającego całą wartość nieruchomości. Jednak nie wszystkie banki skłonne są pożyczać pieniądze osobom nieposiadającym choćby niewielkiego wkładu własnego.

Zmiany wprowadzone przez „Rekomendację S”
Przez ponad dekadę dobrze sytuowana osoba nieposiadająca środków na zakup mieszkania mogła kupić własną nieruchomość za pieniądze pożyczone z banku. Co prawda z każdym rokiem ilość banków, które zgadzały się na tak elastyczne podejście do braku wkładu własnego na zakup mieszkania, systematycznie malała, ale mimo to wybór ofert banków chcących udzielić kredyt na 100% wartości nieruchomości był znaczący. Najnowsze zmiany wprowadzone przez KNF, związane z „Rekomendacją S”, nakazują pożegnać się z kredytową idyllą.

– Od Nowego Roku każdy, kto będzie chciał kupić nieruchomość będzie musiał posiadać minimum 5% wkładu własnego – podkreśla Jarosław Jędrzyński z portalu RynekPierwotny.com.
W kolejnych latach wymagany kapitał własny będzie zwiększany o 5 punktów procentowych, by w 2017 roku wynieść 20%.  W ocenie KNF taka zmiana istotnie zmniejszy ryzyko i koszty kredytobiorcy.

Mijają terminy składania wniosków kredytowych
Mimo nadchodzących zmian, w kilku bankach można jeszcze ubiegać się o kredyt na 100 % wartości nieruchomości. Osoby, które chcą uzyskać kredyt na dotychczasowych zasadach, nie powinny jednak dłużej zwlekać ze złożeniem wniosku kredytowego.
– Z każdym dniem wybór banków kredytujących 100% wartości nieruchomości będzie się kurczył – zauważa Marta Pawlikowska z Conse Doradcy Finansowi.
5 grudnia br. wnioski na 100% wartości nieruchomości przestał przyjmować Eurobank. Natomiast konieczność podpisania umowy kredytowej, jaką narzucił Bank Pekao S.A. oznacza w praktyce, że przy obecnym czasie rozpatrywania wniosku Klienci szukający kredytu na 100 % wartości nieruchomości nie otrzymają go na dotychczasowych warunkach.
Kredyt na 100 % wartości nieruchomości będzie można jeszcze uzyskać w Banku Pocztowym pod warunkiem złożenia wniosku kredytowego do 12 grudnia br. i w mBanku pod warunkiem złożenia wniosku kredytowego do 17 grudnia br.

kredyt_bez_wkladu_wlasnego_grudzien

Klientom zamierzającym złożyć wniosek kredytowy w ostatnim tygodniu grudnia pozostaje wizyta w Banku PKO BP lub Millennium (o ile banki nie zmienią założeń). Osoby, które w ostatniej chwili zaczną ubiegać się o kredyt na dotychczasowych zasadach, mogą liczyć również na to, że BOŚ Bank lub Deutsche Bank zinterpretuje zmiany wprowadzane przez KNF w sposób dla nich korzystny (do 06.12.2013 r. banki te nie wydały informacji o sposobie interpretacji nowych przepisów).

źródło:
RynekPierwotny.com

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,

Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: , ,

Podobne artykuły :