Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Kto i jak może otrzymać dopłatę do samochodu firmowego?

13 grudnia 2014

Po raz pierwszy w Polsce, za sprawą programu wprowadzonego przez Toyotę oraz Deutsche Bank, polscy przedsiębiorcy mogą otrzymać dopłaty unijne dla samochodów firmowych. Do tej pory takie rozwiązanie dostępne było jedynie za granicą. Kto oraz w jaki sposób może ubiegać się o dofinansowanie – o tym poniżej.

toyota_doplatyProgram dopłat do samochodów został wprowadzony z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach. Jeżeli takie kryterium wydaje Ci się nie do końca jasne, oto warunki, które musi spełniać twoja firma, by zostać wzięta pod uwagę:

–    liczba zatrudnionych nie powinna przekraczać 250 osób,
–    roczne obroty firmy powinny zamykać się w 50 mln euro lub też suma bilansowa nie powinna przekraczać 43 mln euro.

Gdy wiesz, że twoja firma spełnia kryteria przedstawione w programie, jaki powinien być twój następny krok? Przede wszystkim powinieneś udać się do salonu Toyoty bądź Lexusa. Odpowiednio przeszkoleni i przygotowani pracownicy pomogą Ci uporać się ze wszystkimi formalnościami.

By odebrać dopłatę do samochodu, należy przejść jeszcze przez dwa etapy. Przede wszystkim musisz zgłosić się do tego samego salonu ze starym firmowym autem. Celem  programu jest bowiem nie tylko pomoc małym i średnim firmom, lecz również zmniejszenie wieku parku pojazdów w Polsce oraz działanie na korzyść środowiska przez wprowadzenie na drogi bardziej ekologicznych modeli. Dlatego warunkiem otrzymania dotacji jest sprzedaż lub zezłomowanie należącego do firmy samochodu i wybranie nowego. Pamiętaj, że różnica emisji CO2 między nimi musi wynosić co najmniej 20%. Kiedy już zdecydujesz się na konkretny model Toyoty lub Lexusa, w Deutsche Banku otrzymasz kredyt na jego zakup. Z unijnego grantu, jako dopłata do samochodu, przysługuje Ci wtedy bezzwrotne 9 % kwoty zaciągniętego kredytu.

Wszystkich formalności trzeba dopełnić przed czerwcem 2015 roku, a wówczas pieniądze zostaną Ci wypłacone jeszcze w sierpniu tego samego roku. Na co więc czekać?

doplaty_do_samochodu_1

doplaty_do_samochodu_2

doplaty_do_samochodu_3

doplaty_do_samochodu_4

 

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: ,

Podobne artykuły :