Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Kredyt dla firm rozpoczynających działalność

23 grudnia 2015

Dzisiaj banki niechętnie chcą finansować start-upy. Jednak dla wiarygodnego kredytobiorcy są skłonne pożyczyć nawet 350 tysięcy złotych. Zawsze większe szanse mają przedsiębiorcy z dłuższym stażem. Im dłuższy staż, tym większa propozycja ze strony banku. Z kolei jeśli spełnimy wszystkie warunki względem banku, możemy spodziewać się dofinansowania nawet w milionach złotych.

Jak zdobyć pieniądze na start firmy?

Każdy przedsiębiorca, który nie ma własnych środków na rozwój biznesu, jest zmuszony do pożyczania pieniędzy. Można starać się pożyczyć pieniądze od rodziny lub przyjaciół, albo spróbować znaleźć zainteresowanie w oczach Aniołów Biznesu. Jeśli wszystkie te opcje odpadają, pozostaje jedynie kredyt w banku. Obecnie wiele banków nie posiada produktów dla firm stawiających pierwsze kroki w świecie biznesu, ze względu na bardzo duże ryzyko wiążące się z niewypłacalnością tychże firm. Nie mając stabilnej sytuacji finansowej, ciężko jest uzyskać kredyt. Nowe firmy nie są zatem wiarygodne dla banku w kwestii wypłacalności.

Jak banki podchodzą do nowych firm?

kredyt_na_firm_ideabankO przyznaniu kredytu na start, decyduje głównie zabezpieczenie kredytobiorcy i staż działalności. Banki dzisiaj dzielą takie firmy i lokują je w różnych przedziałach czasowych takich jak od 1 dnia działalności, od 1 dnia do 3 miesięcy, od 3 miesięcy do pół roku, od pół roku do 1 roku i ponad rok. Z takich statystyk mogą wiele wywnioskować. Głównie sprawdzić czy firma zarabia, czy odnosi straty. Na podstawie takich danych, banki mogą udzielić odpowiednie kredyty dla firm.

Jak otrzymać premię rok bez ZUS-u

Obecnie w Idea Banku można spotkać pewien rodzaj promocji, która proponuje dla nowo powstałych jednoosobowych działalności gospodarczych, premię w wysokości 400 złotych na opłatę składki ZUS. Premię otrzymamy, gdy zdecydujemy się zaciągnąć w banku kredyt na start. Wysokość kredytu jaki można uzyskać to aż 350 000 złotych.

Jakie są dodatkowe korzyści w Idea Bank?

Bank ten jako pierwszy wychodzi na przeciw młodym przedsiębiorcom i tworzy dla nich swoje produkty. Jednym jest oprocentowanie dostosowane do możliwości zarobkowych jakie będzie osiągała firma. Dzięki temu nie musi płacić wysokich, stałych rat kredytu. Drugą korzyścią, jest czas oczekiwania, w jakim bank dokona naszej weryfikacji i przyzna pieniądze. Trzecią korzyścią jest czas spłaty, który wynosi nawet 10 lat – dzięki czemu raty stają się dla firmy minimalne i prawie w ogóle nieodczuwalne.

Do kogo jeszcze skierowany jest kredyt na start?

Kredyt na start w Idea Banku może uzyskać także osoba fizyczna prowadząca działalność w Polsce, wspólnicy w formie spółek cywilnych, spółek handlowych oraz przedstawiciele zawodów zaufania publicznego.

Bank ten posiada już ponad 500 000 klientów i każdego dnia ta liczba rośnie. Złożenie wniosku i sprawdzenie czy spełniamy wszystkie warunki do uzyskania kredytu jest bezpłatne. Warto zapytać doradcy – nawet jeszcze przed założeniem firmy – czy uzyskamy dofinansowanie, aby nie napotkać pierwszych trudności związanych z rozwojem biznesu. Lepiej bowiem jest zapobiegać niż leczyć. Dlatego zanim zdecydujemy się podjąć wszelkie działania związane z działalnością gospodarczą, pierwsze kroki skierujmy do banku.

Tagi: , ,

Podobne artykuły :