Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Konto za darmo to już za mało – wymagamy jeszcze bonusów

19 sierpnia 2014

O tym, że konto za zero złotych niekoniecznie oznacza konto faktycznie bez żadnych opłat, przekonał się już niejeden klient, który śledząc reklamy banków i decydując się na konkretną ofertę, zatrzymał się na sformułowaniu „0 złotych za prowadzenie konta” nie doczytawszy tego, co było drobnym maczkiem: „w przypadku systematycznych miesięcznych wpływów w wysokości…”.

Trzeba więc czytać umowy bankowe skrupulatnie i wie o tym każdy, kto miał przynajmniej raz okazję zakupywać tego rodzaju produkt bankowy. Konkurencja na rynku jednak nie śpi i jak to zwykle bywa i w tym przypadku staje się głównym motorem do tworzenia coraz bardziej atrakcyjnych i faktycznie korzystnych finansowo ofert. Banki w przypadku kont osobistych wykorzystują do tego celu między innymi różnego rodzaju bonusy i programy lojalnościowe, dzięki którym założenie konta ma stać się dla klienta nie tylko bezpłatnym, ale dodatkowo dochodowym rozwiązaniem.

swinka_pkobp

Do typowych bonusów dodawanych do konta osobistego przez banki zaliczają się między innymi takie usługi jak cashback i moneyback. Pierwsza polega na tym, że klient ma możliwość pobrać gotówkę podczas realizowania zwykłych zakupów w sklepie, druga – oznacza zwrot pieniędzy za używanie karty płatniczej. O ile w pierwszym przypadku podstawowym argumentem przemawiającym za jego rozważeniem jest wygoda związana z brakiem konieczności szukania najbliższego bankomatu, o tyle w przypadku drugiej propozycji główny argument jest już natury finansowej – moneyback pozwala klientom odzyskać miesięcznie nawet kilkaset złotych wydanych za pomocą karty płatniczej. Niestety żeby mówić o kilkusetzłotowym „zarobku” trzeba sobie zdawać sprawę, że w większości wypadków jako konsumenci będziemy musieli wcześniej wydać pieniądze i to niemałe pieniądze. Aby bardziej to zobrazować wystarczy sobie uzmysłowić, że przykładowo dla moneyback ustalonego na poziomie 1% zwrot na poziomie 500 zł będzie możliwy dopiero wtedy, gdy dokonamy zakupów na wartość … 50.000 zł. Mimo to moneyback – jak wskazują badania przeprowadzone przez firmę Ernst & Young w 2013 r. – wciąż jest tym pakietem lojalnościowym, który klienci banków cenią sobie najbardziej.

Trzeba jednak wyraźnie podkreślić, że wspomniane usługi to wręcz kropla w morzu możliwości, jakie banki oferują obecnym i przyszłym klientom przy spełnieniu określonych warunków w związku z wybraniem konta osobistego. Zniżki i rabaty w ramach programu PayBack, gwarancja niezmienności Tabeli Opłat i Prowizji przez co najmniej kilka lat, bezpłatne ubezpieczenie assistance zdrowotne lub związane ze sprzętem komputerowym, menedżer finansów, czy wreszcie – jak to ma miejsce w przypadku PKO BP – przedłużona gwarancja o 12 miesięcy na sprzęt RTV i AGD – to tylko niektóre przykłady bonusowych rozwiązań wykorzystywanych przez banki w celu przyciągnięcia bądź utrzymania klientów. W praktyce, jeśli dobrze dopasujemy warunki oferty do naszych możliwości, faktycznie może się okazać, że proponowane usługi umożliwią nam dodatkowe oszczędności. Warto więc przed dokonaniem wyboru konta „za zero złotych” kierować się również tego rodzaju korzyściami… oczywiście z uwzględnieniem uprzedniej szczegółowej analizy całej oferty.

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,

Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,
Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl

Tagi: , ,

Podobne artykuły :