Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Konta młodzieżowe na początek roku szkolnego

1 września 2010

Zbliżający się rok szkolny to świetna okazja dla młodych osób do pierwszych kontaktów z finansami osobistymi. Wielu z nich dostanie do dyspozycji środki pieniężne, na różnego rodzaju wydatki związane z obcowaniem w środowisku szkolnym, które we właściwie  zaprogramowany sposób można rozsądnie wydatkować. Do tego celu właśnie niektóre banki zdecydowały się oddać we władanie młodych ludzi specjalnie dla nich stworzone rachunki rozliczeniowo-oszczędnościowe.


Ze wszystkich ogólnie dostępnych pakietów kont na rynku bankowym 10 % stanowi właśnie oferta kont młodzieżowych i właśnie tej grupie rachunków postanowił się przyjrzeć serwis finansosfera.pl

Aby móc skorzystać z oferty konta dla osób w wieku szkolnym, należy mieć ukończone 13 lat i w indywidualny dla siebie sposób można zacząć obcować z usługami dostarczanymi przez bank. Oczywiście bardzo dobrze również należy zastanowić się w jakim celu owe konto chcemy założyć? Jeżeli zależy nam na stałym dostępnie do zarządzanych środków, ważne jest posiadanie karty płatniczej i szeroki dostęp do bez prowizyjnych wypłat z bankomatów. Możemy również skorzystać z opcji oszczędnościowej i wówczas skorzystać z pakietu, który gwarantuje nam wyższe oprocentowanie zgromadzonych środków.

Jeżeli myślimy o drugiej opcji to tutaj zdecydowanie prym wiedzie Konto Click znajdujące się w ofercie Toyota Banku oprocentowane 5% w skali roku z codzienną kapitalizacją odsetek, co pozwala na uniknięcie tzw. podatku Belki i zwiększa uzyskiwane zyski z tego tytułu. Bank nie pobiera żadnej opłaty za prowadzenia rachunku, a jedyny koszt na jaki musimy się przygotować to 1 PLN z tytułu użytkowania karty debetowej, której wydanie nie jest obowiązkowe. Z tabeli dostępnych kont należy zwrócić również szczególna uwagę na izzykonto proponowane nam przez mBank, które to cieszy się bardzo dużą ilością pozytywnych opinii zamieszczanych na naszym serwisie, a to pewnie wynik braku opłat za wszystkie podstawowe czynności związane z prowadzeniem rachunku, jak również dużą ilością bankomatów ( 4220 szt. ) z możliwością wypłaty gotówki bez naliczania prowizji.
Generalnie większość rachunków charakteryzuje się brakiem opłaty z tytułu prowadzenia, jak również z tytułu użytkowania karty debetowej, jeżeli już jednak jakakolwiek widnieje w tabeli opłat, to z reguły nie przekracza 2 PLN miesięcznie, a część z tych kosztów można uniknąć stosując się do uwarunkowań zapisanych przez bank.

Z powyższego zestawienia wynika, iż tego typu rachunkom nie towarzyszą zbyt wysokie opłaty, które mogłyby odstraszyć ewentualnych przyszłych posiadaczy konta, a każdy bank dobrze wie, iż tego rodzaju oferta to bardziej inwestycja w przyszłość i oswojenie użytkownika z dostępnością usług, niż robienie przychodów na grupie ludzi nie mających zdolności do podejmowania czynności związanych z kredytowaniem.

Analizując potrzebę posiadania rachunku przez młodzież należy wziąć pod uwagę wiele aspektów, które mogą być niewątpliwymi zaletami niosącymi za sobą funkcje rozważnego zarządzania powierzonymi środkami ( jakiej wielkości by one nie były ) jak również prozaiczne walory takie jak chociażby możliwość zasilania rachunku za pomocą przelewów kierowanych ze strony dziadków lub stryjków.

autor:
Magdalena Sadowska
Rafał Tomkowicz
www.finansosfera.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: , , ,

Podobne artykuły :