Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Karta płatnicza dla dziecka na wakacje

18 lipca 2011

Przygotowując dziecko do samodzielnego wyjazdu na letni wypoczynek warto wyposażyć je w kartę płatniczą. Pozwoli to rodzicom nie tylko kontrolować wydatki pociechy, ale również umożliwi szybkie zabezpieczenie finansowe dziecka w razie nieprzewidzianych zdarzeń.

Karta płatnicza przede wszystkim zapewnia dziecku bezpieczeństwo ? nie musi ono zabierać ze sobą dużej ilości gotówki i trzymać jej w hotelowym pokoju. Wpłacając pieniążki na konto bankowe w znaczny sposób minimalizujemy ryzyko, że nasze dziecko zostanie okradzione lub zgubi gotówkę.

Co więcej, w razie potrzeby konto dziecka może być szybko zasilone przez rodziców. ?Nie wyobrażam sobie, aby moja córka wyjechała sama na wakacje nie mając przy sobie karty płatniczej? ? mówi Kamila Krukowska, mama 15-letniej Kasi – ?Podczas pierwszych zagranicznych kolonii na lotnisku została zagubiona walizka córki. Szybko przesłaliśmy jej dodatkowe pieniądze na zakup najpotrzebniejszych rzeczy: kilku ubrań oraz kosmetyków. Kasia mogła cieszyć się wakacjami w Hiszpanii, mimo że walizka dotarła do niej dopiero pod koniec wyjazdu?.

Jeżeli dziecko ma skończone 13 lat można mu założyć konto w dowolnym banku. Mogą to zrobić rodzice albo sam nastolatek za ich zgodą. Posiadając własne konto dziecko może samodzielnie zarządzać rachunkiem: wyrobić kartę płatniczą, dokonywać przelewów, transakcji bezgotówkowych w sklepie czy Internecie, wypłacać gotówkę w banku lub bankomacie.

Dziecku nie przysługuje natomiast prawo do posiadania karty kredytowej. Jeśli rodzice chcą, mogą je wyposażyć w taką kartę zamawiając dodatkową do swojego rachunku bankowego. Należy jednak pamiętać, że korzystanie z karty kredytowej wiąże się z dużą odpowiedzialnością i powinni jej używać tylko ci, którzy są w stanie zapanować nad pokusami i nie wydadzą od razu całego dostępnego limitu kredytowego.

Dzieci poniżej 13 roku życia mają możliwość dokonywania płatności bezgotówkowych za pomocą karty pre-paid, czyli karty przedpłaconej. Umożliwia ona wpłacenie na konto techniczne dowolnej kwoty i następnie korzystanie z niej. ?Pre-paid jest niejako elektronicznym portfelem, do którego wkładamy potrzebną nam kwotę i który jest połączony z rachunkiem technicznym, zatem posiadacz takiej karty nie musi mieć swojego konta bankowego? ? wyjaśnia Janusz Diemko, Prezes First Data Polska, największego centrum rozliczeniowego w Polsce.

Procedury związane z wyrobieniem karty dla dziecka są bardzo proste, natomiast korzyści z jego ?ubankowienia? odczujemy nie tylko w trakcie wakacji, ale również po ich zakończeniu. Dzieci korzystające z usług bankowych już od najmłodszych lat poznają zasady działania świata finansów. Kieszonkowe możemy przelewać na oprocentowane konto dziecka, które widząc stopniowo rosnące odsetki zrozumie, że warto oszczędzać i rozsądnie zarządzać swoimi pieniędzmi. Niestety szkoły w Polsce jeszcze nie oferują odpowiednich programów przyzwyczajających młodzież do korzystania ze środków płatniczych. Edukacja finansowa powinna odbywać się pod kontrolą rodziców. Wszystkie transakcje małoletniego dokonywane kartą płatniczą są rejestrowane i w każdej chwili rodzice mogą kontrolować jego wydatki.

Który bank ma najlepszą kartę kredytową – porównaj i wybierz według potrzeb

O First Data

Na całym świecie, każdego dnia, w każdej sekundzie dzięki  First Data transakcje płatnicze są bezpieczne, szybkie i łatwe dla kupców, instytucji finansowych i ich klientów. First Data wykorzystuje swoje bogate portfolio produktów i doświadczenie w celu zwiększenia przychodów i rentowności swoich klientów. Obojętnie czy płatność dokonywana jest kartą debetową, kredytową, podarunkową, za pomocą telefonu komórkowego, przez Internet, czy w kasie, First Data wykorzystuje każdą okazję, żeby zaoferować więcej niż samą transakcję.
www.firstdata.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: , , ,

Podobne artykuły :