Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Karta kredytowa- wszystko, co powinieneś o niej wiedzieć

19 marca 2018

Potrzebujesz gotówki na nagłe, nieprzewidziane wydatki? Chcesz zwiększyć swój budżet na wakacje, weekendowy wyjazd lub zakupy? Nie lubisz martwić się niespodziewanym brakiem pieniędzy? Pomyśl o kracie kredytowej. Zanim jednak podejmiesz decyzję, w którym banku złożyć wniosek o jej wydanie, sprawdź na co warto zwrócić uwagę.

Jak działa karta kredytowa?
 
Jest to karta służąca do wykonywania płatności bezgotówkowych, w ramach ustalonego limitu. Nie jest ona jednak połączona z kontem osobistym właściciela, a do dokonywania za jej pomocą zakupów wykorzystywane są środki należące do banku. Oczywiście, jest ona oprocentowana jak każda pożyczka i należy ją zwrócić we wcześniej ustalonym terminie. Jeśli nie zostanie on przekroczony, bank nie naliczy odsetek od zadłużenia. Limit, czyli kwota dostępna w ramach użytkowania karty ustalana jest dla każdego klienta indywidualnie i zależy od wielu czynników. W każdym kolejnym miesiącu trwania umowy jest on odnawiany. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kart kredytowych, wejdź na: http://kredytowakarta.com.pl. Znajdziesz tam wiele ciekawych artykułów dotyczących tego zagadnienia.

Czy każdy może otrzymać kartę kredytową?

 
Posiadanie konta osobistego w danym banku, czy korzystanie z innych, proponowanych przez niego usług wcale nie znaczy, że zostanie nam przyznana również karta kredytowa. Jej otrzymanie uzależnione jest d wielu czynników. Przede wszystkim bank musi określić naszą zdolność kredytową oraz wykluczyć zadłużenie w innych instytucjach. W tym celu, w wybranej placówce należy przedłożyć zaświadczenie o zatrudnieniu oraz o wysokości zarobków, wyciąg z konta, pasek wypłaty lub ostatni PIT. Sprawdzona zostanie również dotychczasowa historia kredytowa. Dopiero jeśli weryfikacja przebiegnie pozytywnie, będziemy mogli otrzymać linię kredytową. Jej limit zostanie określony w oparciu o wysokość naszych zarobków oraz ilość innych zobowiązań finansowych. Szczegółowe informacje na temat procedury przyznawania karty kredytowej można naleźć tutaj: http://kredytowakarta.com.pl. Na tej stronie można również przyjrzeć się warunkom, na jakich karty kredytowe otrzymywane są przez klientów poszczególnych banków. Służy do tego wygodna porównywarka: http://kredytowakarta.com.pl/ranking-kart-kredytowych/.
 
Jak wybrać najlepszą kartę kredytowa?
 
Mimo, że zasady jej funkcjonowania zawsze są takie same, warunki na jakich są wydawane mogą się od siebie znacznie różnić, w zależności od banku. Na co warto zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim na to, jakiej wysokości są opłaty za wydanie oraz późniejsze użytkowanie karty kredytowej, jakie jest jej oprocentowanie oraz czy i kiedy występuje okres bezodsetkowy. Dobrze jest również sprawdzić jaki długi jest czas oczekiwania na wyrobienie karty kredytowej. W żadnym banku nie można otrzymać jej „od ręki”, ponieważ weryfikacja klienta oraz samo wytworzenie plastikowej karty jest czasochłonne. Warto jednak wcześniej dowiedzieć się, jak długo będziemy musieli na nią czekać.

Gdzie szukać tych informacji? Na stronach internetowych interesujących nas banków lub bezpośrednio w ich placówkach. Alternatywą dla takiego rozwiązania jest skorzystanie z porównywarki kart kredytowych, która w jednym miejscu zbiera aktualne i rzetelne informacje dotyczące wielu banków. Korzystając ze strony http://kredytowakarta.com.pl/ranking-kart-kredytowych/ można również zobaczyć zestawienie kart najlepiej wypadających w rankingu. Takie rozwiązanie pozwala na dużą oszczędność czasu, jednocześnie ułatwiając podjęcie decyzji.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Tagi: , , ,

Podobne artykuły :