Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Kalkulator kredytowy – cenny sojusznik w świecie finansów

16 stycznia 2016

Jeśli zastanawiasz się nad kredytem skorzystaj z kalkulatora internetowego – dzięki niemu wyliczysz na jaki kredyt możesz sobie pozwolić i od razu porównasz oferty banków.

Kalkulator kredytowy to szybkie i praktyczne narzędzie dla wszystkich osób, które szukają najlepszej oferty dowolnego kredytu bankowego. Każdy bank posiada inną ofertę, która dodatkowo ulega ciągłym zmianom w wyniku różnych przyczyn – wybór najbardziej korzystnej propozycji może więc nastręczać pewnych trudności. Dlatego właśnie internetowy kalkulator kredytowy to właśnie to czego potrzebujesz, aby przed ostateczną decyzją porównać wszystkie oferty bankowe. Ponadto kalkulator kredytowy to narzędzie nie tylko do porównywania kredytów, ale i innych produktów bankowych, takich jak ubezpieczenia czy lokaty.

Jak działa?

kalkulator_kredytowy_1.2016Kalkulator kredytowy (np. tutaj: http://www.kalkulator.pl/kalkulator-kredytowy/) oblicza ratę kredytów na podstawie szeregu zmiennych, które sami podajemy. Wysokość kredytu uzależniona jest od wielu czynników takich jak wysokość kredytu, oprocentowanie, rodzaj rat (stałe, malejące), okres kredytowania, jego cel, waluta, ubezpieczenie, prowizja, marża. Kalkulator wskazuje oczywiście przybliżoną ratę kredytu, ostateczna kalkulacja należy do banku. Mimo wszystko dzięki niemu możemy znać przybliżoną ratę. Obliczenie tego w warunkach domowych i bez specjalistycznej wiedzy z dziedziny finansów mogłoby być problematyczne, dlatego jest to niemal niezbędne narzędzie, jeśli nie mamy znajomości z doradcą kredytowym.

Kalkulator kredytowy pozwoli Ci na obliczenie:

– rat równych i malejących
– oprocentowania lokat
– atrakcyjności i wysokości ubezpieczeń
– całkowitego kosztu kredytu
– wysokość pierwszej i ostatniej raty
– całkowitą kwotę kredytu
– prowizję za udzielony kredyt
– całkowitą kwotę spłaty

Słowniczek kredytowy czyli ważne pojęcia

Aby kalkulator kredytowy dobrze działał, musisz uzupełnić formularz o prawidłowe dane bankowe. Poniżej zamieszczamy objaśnienia poszczególnych, najważniejszych pól:
–    Kwota kredytu – wpisz wysokość planowanej kwoty kredytu pamiętając, że w przypadku np. kredytu hipotecznego, jego wartość nie może przekroczyć wartości nieruchomości oraz wliczonego wkładu własnego.
–    Okres kredytu – podawany w miesiącach lub latach czas, w ciągu którego będziesz spłacał swój kredyt
–    Oprocentowanie nominalne – podaj oprocentowanie w skali roku lub skorzystaj z podanej średniej.
–    Rodzaj raty – do wyboru są dwa podstawowe rodzaje rat: równe i malejące:
– raty równe – w tym przypadku wszystkie raty mają taką samą wartość przez cały okres kredytowania. Zmienia się jedynie stosunek odsetek do kapitału w poszczególnych ratach.
– raty malejące – raty kredytu zmniejszają się przez cały okres spłaty. Powodem tego stanu rzeczy jest fakt, że w przypadku rat malejących wysokość spłacanego kapitału we wszystkich ratach jest równa, a zmniejsza się kwota odsetek. W przypadku tego typu rat nasz budżet najbardziej obciążony jest na początku okresu kredytowania.
–    Prowizja – wysokość prowizji możesz podać procentowo lub kwotowo ( w PLN).

Zapraszamy do naszego kalkulatora kredytowego na portalu finansowym Kalkulator.pl. Dzięki niemu w szybki sposób znajdziesz najbardziej korzystny dla Ciebie produkt finansowy.

Tagi: , ,

Podobne artykuły :