Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Jeśli nie kredyt, to co?

23 września 2013

Od dawna planujesz wymarzone wakacje, jednak wciąż musisz odkładać wyjazd na później z powodu braku pieniędzy? Twoje mieszkanie od lat domaga się remontu, na który nie możesz sobie pozwolić? Takich sytuacji jest wiele – z pomocą przychodzą nam banki, oferujące różnego rodzaju kredyty. Czasami jednak nie mamy umowy o pracę bądź jesteśmy już zadłużeni i nie mamy szans na otrzymanie takiej pożyczki. Co możemy zrobić?

Pożyczka „od swoich”

Czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze! Czy zatem przemyślałeś już pożyczenie pieniędzy od swojej rodziny lub najbliższych przyjaciół? Pamiętajmy, aby z taką prośbą zwracać się jedynie do osób, dla których nie będzie to żaden problem. Jeżeli wiemy, że ktoś nie ma zbyt dużo pieniędzy, prośba o taką pomoc mogłaby postawić go w nieprzyjemnej sytuacji. Pożyczanie od bliskich ma wiele zalet – prawdopodobnie nikt nie naliczy nam odsetek ani nie naśle na nas komornika w przypadku braku terminowej spłaty. Nie oznacza to jednak, że możemy lekceważyć zobowiązania, wynikające z takiej pożyczki! Nie nadużywajmy zaufania naszych bliskich.

A może szybka pożyczka?

lokata_ideaCzasami jednak w naszej rodzinie nie ma osób, które mogłyby wspomóc nas finansowo. Wówczas możemy skorzystać ze wsparcia instytucji pozabankowych, udzielających tak zwanych mikropożyczek, jak np. ekspreskasa.pl.

Są to krótkoterminowe pożyczki na niewielką kwotę – być może takiej właśnie brakuje Ci do zakupienia wycieczki czy wykończenia mieszkania. Najczęściej mieszczą się one w przedziale od 100 zł do 2000 zł. Jak sama nazwa wskazuje, musimy spłacić je szybko, najczęściej do 30 dni, inaczej czeka nas dość drogie przedłużanie pożyczki, poprzez wpłacanie wyznaczonych przez firmę kwot. To dość droga sprawa, jednak pieniądze dostajemy niezwykle szybko, czasami nawet kilka minut po tym, jak nasz wniosek zostanie zaakceptowany. Do tego prawie każdy może ją otrzymać, wiele firm obsługuje osoby bezrobotne czy zadłużone.

Na co uważać?

Niezależnie od tego, od kogo pożyczamy pieniądze, zanim to zrobimy, zadajmy sobie proste pytanie: czy stać nas będzie na spłatę zobowiązania? Spójrzmy na sprawę realnie, pomyślmy, jakich przychodów możemy się spodziewać w najbliższym czasie. Oczywiście, w przypadku pożyczania od rodziny, zapewne uda nam się uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji opóźnień w spłacie. Nigdy jednak nie możemy zapominać o zdrowym rozsądku, nawet jeśli pożyczka jest łatwo dostępna.

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl

www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: ,

Podobne artykuły :