Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Jakie miejscowości warto odwiedzić będąc nad morzem?

12 marca 2018

Polskie morze stanowi bardzo atrakcyjny cel podróży dla całych rodzin. Swobodny kontakt z przyrodą, ciepły piasek i falujące morze – tyle i aż tyle potrzeba do relaksu i wyciszenia. Miłośnicy sportów wodnych znajdą dla siebie wiele sprzyjających i dobrze wyposażonych ośrodków.

Mielno i Unieście
Jak większość małych miejscowości nadmorskich, te dwa ośrodki turystyczne co roku żyją wyłącznie w okresie turystycznym. Wyjątkiem od tego jest organizowany zimą Międzynarodowy Zlot Morsów. W okresie letnim dużą popularnością cieszy się przystań jachtowa. Atrakcją mniej kojarzącą się z morskim klimatem może być odwiedzenie Grzybnicy. Ulokowane tam kamienne kręgi są kojarzone z miejscem kultu pierwszych osadników słowiańskich tych terenów. Fani militariów będą mogli zobaczyć poniemieckie bunkry o niesprecyzowanym przeznaczeniu.

Jastarnia
Jastarnia jest kojarzona ze zdrowotnymi aspektami Półwyspu Helskiego. Oprócz sprzyjającego morskiego powietrza, funkcjonuje tutaj od dwudziestolecia międzywojennego Dom Zdrojowy. Miejscowość jest często brana pod uwagę przez przeróżnych amatorów sportów wodnych, ze względu na dobrą organizację zaplecza technicznego i rozmaitych ośrodków szkoleniowych z długimi tradycjami. Osoby rozpoczynające przygodę np. z kitesurfingiem mogą znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Dla miłośników wojskowości gratką będzie zwiedzenie czterech bunkrów będących elementem fortyfikacji zbudowanych w 1939 roku. Hotele nad morzem w tej okolicy sąsiadują z marinami, a z ich okien rozpościerają się piękne widoki.

Hel
Hel jako półwysep jest otoczony z trzech stron wodą. Najciekawiej zwiedzać go rowerem, jadąc przez cyklostradę biegnącą przez całą długość półwyspu pomiędzy lasami i nabrzeżem zatoki. Możemy tam zwiedzić miejsca, dzięki którym poznamy niuanse kaszubskiej kultury, takie jak tradycyjne chaty, mowa i rękodzieło. Warte odwiedzenia jest fokarium, w którym zobaczymy swobodnie bawiące się zwierzęta. Nad Zatoką Pucką ujrzymy zabytkowy ewangelicki kościół, w którym ulokowano Muzeum Rybołówstwa. Innym punktem historycznym jest Muzeum Obrony Wybrzeża upamiętniające obronę w 1939 roku.

Łeba
Jedną z najciekawszych atrakcji, jakie oferuje Łeba, są ruchome wydmy przemieszczające się do 10 metrów rocznie, których wysokość może przekraczać nawet 40 metrów. Po jeziorze objętym strefą ciszy organizowane są rejsy ekologicznym statkiem. Miłośnicy fauny nie będą zawiedzeni, gdyż na okolicznych wyspach możemy zwiedzić wielki Ogród Ornitologiczny pełen ptaków pochodzących z całego świata. Innym ciekawym punktem może być Muzeum Motyli.

Zapisz

Zapisz

Tagi: ,

Podobne artykuły :