Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Jaki typ umywalki wybrać?

24 grudnia 2017

Szykując się do remontu łazienki, warto zadbać o każdy jej aspekt. Konstrukcja umywalki łazienkowej może mieć wpływ na zmianę stylistyki lub bryłę zabudowy w tej kluczowej części domu. Musimy dobierać nasze wyposażenie w odpowiedniej jakości, zachowując piękny styl i wygląd naszej przestrzeni relaksu codziennego.

Rodzaje umywalek względem sposobu montażu

Umywalki naścienne stanowią solidny korpus zawieszony na ścianie z często widocznymi elementami hydraulicznymi (czasem z częścią umieszczoną wewnątrz ściany). Jest to dobre dla pomieszczeń, w których mamy bardzo mało przestrzeni lub po prostu chcemy mieć ładny minimalistyczny design. Ta konstrukcja zapewnia również więcej miejsca do zagospodarowania.

Umywalki meblowe umieszcza się w zagłębieniu blatu lub toaletki. Takie rozwiązanie reprezentuje bardziej tradycyjny styl, w którym umywalka znajdzie się w środkowej części standardowej powierzchni. Rury są zasłonięte, co zapewnia komfort w kwestii wyglądu. Wariacją może być niepełne zagłębienie w powierzchni – umywalka może wystawać o kilka centymetrów w zależności od preferencji.

Umywalki w cokole składają się z piedestału z przykrytym osprzętem hydraulicznym. Rozwiązanie takie wypada szczególnie dobrze tam, gdzie rury i inne uchwyty hydrauliczne są zakryte. Jest to najlepsze rozwiązanie w przypadku miejsc, w których jest mało przestrzeni lub potrzeba dodatkowych szafek jest niewielka.

Narożne umywalki są wykonane w kształcie wpasowującym się do rogu łazienki zamiast do płaskiej ściany. Jest to przydatne w przypadkach, gdy musimy dostosować się do nietypowych, już zastanych rozwiązań, np. w wąskim pomieszczeniu z wolnym kątem oraz gdy chcemy dodać łazience bardziej współczesny wygląd.

Misa nablatowa (tabletop) stanowi rozwiązanie wymagające sporo miejsca (głównie ze względu na planowanie wizualne), ale dające najciekawsze efekty estetyczne. Instalacja umywalki wymaga zamontowania misy na odpowiednio płaskiej powierzchni blatu lub toaletki.

Zagłębienie podblatowe charakteryzuje się powierzchnią łatwą w czyszczeniu. Najlepiej odnajduje ono się w zestawieniu z litymi powierzchniami i wykorzystuje stopniowo pogłębiającą się misę. Zapewnia to komfortowy styl, który dobrze wpasowuje się w minimalistyczne projekty.
Szeroki wybór nowoczesnych umywalek można znaleźć w sklepie https://strefalazienek.pl/.

Barwy naturalne i stonowane, czyli najczęściej stosowane kolory w łazienkach

Czyste i stonowane palety są zawsze w dobrym tonie, ale starajmy się, aby współczesne łazienki były trochę cieplejsze. Kolory biały, szarość i odcienie ziemi zawsze znajdą zastosowanie, lecz możemy odważnie je urozmaicać wzorami stosowanymi na kafelkach. Ceramika i marmur będą się świetnie odnajdywały w geometrycznych wzorach, a nawet w nieregularnych patchworkowych formach. W grę wchodzi też stosowanie ceramiki, która imituje materiały z wyraźnymi teksturami, takimi jak drewno i marmur, a nawet beton architektoniczny. Jako uzupełnienie ceramiki preferowane są kamienie naturalne. Aby nie popaść w monotonię, warto zaopatrzyć się w elementy nadające się do łatwej wymiany, takie jak kubki, mydelniczki czy ręczniki w wybranym kolorze.
Wiele nowoczesnych elementów wyposażenia znajdziemy na stronie
https://strefalazienek.pl/197-szafki-z-umywalka.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Tagi:

Podobne artykuły :