Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Jak wybrać konto osobiste?

11 listopada 2016

Konto osobiste jest najczęściej wybieranym produktem finansowym w Polsce. Korzystają z niego niemalże wszyscy pracujący, studenci, a nawet seniorzy. Jak wybierać konta bankowe? Poniżej kilka uniwersalnych zasad.

1. Zwracaj uwagę na koszty prowadzenia rachunku

Najczęściej pobieraną opłatą w przypadku rachunków osobistych jest opłata za prowadzenie konta. Jest to stały koszt miesięczny, wynoszący zwykle od 5 do 10 zł. Część banków pobiera opłatę obligatoryjnie, inne – rezygnują z niej, jeżeli na rachunek wpływa wynagrodzenie za pracę bądź gdy właściciel konta dokona transakcji kartą płatniczą na określoną kwotę. Wysokość opłaty za prowadzenie konta można sprawdzić w tabeli opłat i prowizji dla danego rachunku.

2. Sprawdź, czy użytkowanie karty płatniczej jest darmowe

jak_wybrac_konto_osobiste_11.2016Płacenie kartą jest obecnie normą. Większość Polaków dokonuje za jej pomocą zakupów przynajmniej kilka razy w miesiącu, a niektórzy niemalże w ogóle nie korzystają już z gotówki. Osoby wybierające konta osobiste powinny zwracać uwagę, czy bank pobiera opłatę za posiadanie karty płatniczej. Jeśli tak, warto dowiedzieć się, czy istnieje możliwość zwolnienia z jej płacenia.

3. Przyjrzyj się usługom dodatkowym

Rachunek osobisty służy nie tylko do przechowywania gotówki i zlecania przelewów. Banki oferują klientom zakładającym konta szereg innych możliwości – ich lista jest uzależniona od rodzaju rachunku bankowego. Niekiedy konto umożliwia zintegrowanie go z kontem walutowym, innym razem wiąże się z możliwością darmowego korzystania z ubezpieczeń czy ciekawych systemów oszczędzania, np. zwrotu części wydatków na rachunki za czynsz czy media. O tym, jakie jeszcze premie łączą się z kontami bankowymi, można przeczytać na https://www.kontomaniak.pl.

Porównaj i wybierz

Przed założeniem rachunku bankowego powinno się porównać ze sobą co najmniej kilka interesujących ofert. Można to zrobić korzystając ze strony https://www.kontomaniak.pl/ranking-kont-osobistych, gdzie znajduje się aktualizowany na bieżąco ranking kont bankowych. Są w nim zawarte informacje o najważniejszych opłatach, oprocentowaniu oraz innych parametrach wpływających na atrakcyjność danego produktu.

Porównanie kont bankowych jest przedstawione w formie przejrzystej tabeli, podzielonej na kilka sekcji. Zapoznanie się z interesującymi parametrami rachunku jest dzięki temu szybkie i klarowne, a zestawienie opłat z poszczególnych ofert kont osobistych pozwala sprawdzić, który rachunek jest tańszy i lepiej dopasowany do potrzeb każdej osoby.

Zapisz

Tagi: , ,

Podobne artykuły :