Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Jak świadomie korzystać z usług bankowych i skąd brać wiedzę o finansach osobistych

11 maja 2015

Z każdej strony jesteśmy świadomie manipulowani przez doświadczonych marketingowców. Nie sposób więc wybierać zawsze produkty i usługi dokładnie takie jak nas interesują, a do tego obecnie najlepsze na rynku. Podobnie jest z finansami osobistymi – trudno znaleźć najtańszy kredyt, dobrą lokatę, czy też odpowiednie konto osobiste.

Doradcy finansowi pracujący dla konkretnego banku nigdy nie zaproponują nam produktu konkurencji nawet jeśli jest ona zdecydowanie lepsza. Dlatego opinii i porady powinniśmy szukać u osób bezstronnych znających się w danej dziedzinie i posiadających jakiś autorytet. Dzięki temu, że mamy dziś powszechny dostęp do internetu jest nam o wiele łatwiej zdobyć informacje choćby z dziedziny finansów i ubezpieczeń.

pieniadze_motywJeśli mamy zamiar np. zaciągnąć kredyt w banku, założyć lokatę czy otworzyć konto osobiste warto zasięgnąć porad osób, które znają się na tego typu instrumentach finansowych, by poznać obiektywną opinię i zasięgnąć rady. Rzetelne informacje na temat konkretnych ofert banków możemy znaleźć na portalach specjalistycznych tj.
www.kredyt-portal.pl, blogach dziennikarzy (np. Macieja Samcika pracującego dla Gazety Wyborczej), a nawet na stronach rządowych włącznie z serwisem internetowym KNF (Komisji Nadzoru Finansowego).

Dzięki „prześwietlaniu” ofert bankowych przez niezależnych specjalistów z branży finansowej nie damy się łatwo oszukać reklamie kredytu gotówkowego, która choćby mówi o obniżeniu oprocentowania pożyczki, podczas gdy wzrasta wówczas wysokość prowizji lub obowiązkowego ubezpieczenia. Świadomie szukając wiedzy i opinii na temat produktów bankowych jesteśmy w stanie zaoszczędzić nie tylko sporo pieniędzy, ale również zdrowia unikając tych ofert, które tylko na pozór wydają się atrakcyjne.

Zdarza się też bardzo często, że niektórzy konsumenci korzystają jedynie z usług banku, który znajduje się w najbliższej okolicy nie zważając na to, że ten może się okazać najdroższy. Mając dziś nieograniczony dostęp do informacji w internecie warto zanim podpiszemy umowę z jakimkolwiek bankiem poznać wszystkie niezbędne informacje o danym produkcie. Mając natomiast podstawową wiedzę na temat oferty konkurencji jesteśmy w stanie nawet negocjować z bankiem warunki chociażby tańszego kredytu hipotecznego.

Tagi:

Podobne artykuły :